• Свеж
Hoya 52mm Про-1 Дигитален УВ Завртка-во Филтер

Hoya 52mm Про-1 Дигитален УВ Завртка-во Филтер

DEN 275.76

Од стока
Достапно.

Ја апсорбира ув зраците кои често го прави отворено фотографии нејасен и indistinct.Дигитални мулти-обложени филтри во голема мера да се намали појавата на леќа светкаат и ghosting предизвикани од рефлексии.Црна мат алуминиум сатенски финиш almite рамка која го намалува рефлексии.Опремени со црни rimmed стакло за да се намали брзината на светлината како одраз исклучување на раб.Ултра тенок филтер рамки за да помогне да се избегнат vignetting на супер широк агол леќи исто така дизајниран да се одржи леќа капа.Директно knurling работ за да не се лизга, лесно приврзаност и отстранување.Додека специјално дизајниран за дигитални камери PRO1 Дигитална серија, исто така може да се користи на филмски камери.За да ги собере 52 мм тема големина.Дигитални мулти-обложени филтри во голема мера да се намали појавата на леќа светкаат и ghosting предизвикани од рефлексии.Ултра тенок филтер рамки за да помогне да се избегнат vignetting на супер широк агол леќи се исто така дизајниран да се одржи леќа капа.Овие филтри се опремени со црни rimmed стакло за да се намали брзината на светлината како одраз исклучување на раб.Филтри функција црна мат алуминиум сатенски финиш almite рамка која го намалува рефлексии.Овие филтри се опремени со директно knurling работ за да не се лизга, лесно приврзаност и отстранување.Филтер случаи се УВ заштитен за понатамошно продолжување на животот на филтри.Hoya PRO1 Дигитални ја апсорбира ув зраците, кои често се направи отворено фотографии нејасен и indistinct.Тоа е мулти-цел, фино-времето филтер за боја, како и црни и бели филмови.Исто така, служи како постојан леќа заштитник.

За производот

Купувачите избираат и