• Свеж
Катетер Нога Торба Носителот Фоли Катетер за Стабилизација Уред Nephrostomy Торба за на Рака Урина Дренажа Торба Носи Маска(XL) - Бела

Катетер Нога Торба Носителот Фоли Катетер за Стабилизација Уред Nephrostomy Торба за на Рака Урина Дренажа Торба

DEN 719.76

Од стока
Достапно.

Катетер Нога Торба Носителот - најдобар точка на оваа катетер торба носителот : 1. Додадено дизајн на половината појас. 2. Бутните џебови се додаваат, па урина кеси може да бидат поставени.Овие дизајни се направи тоа посилно и нема да се лизга надвор од нозете кога урината торба е исполнет.Катетер Нога Ремени - Постојат две големини на овој катетер торба за на рака, имено големина L и XL големина.Ве молиме изберете големина што ви одговара пред да го купат.Нога Торба Ремени - Ова урина торба носителот може да се намали контакт помеѓу дренажа торба и кожата.Перат и еднократно.Направени од памучен материјал.Удобно за корисници.дипломирал линии на elastane-за поддршка и контролирани експанзија кога урината торба е пополнување.Катетер Торба Покрие - Две КУКА & ЈАМКА отвори се дизајнирани на нозе.Едно е да се олесни дренажа ќеса да се стави во торба, а другата е да се олесни процесот на празнење на урината во дренажниот торба.Катетер Торба Носителот - Уринарниот торба може да се користи во болница, дома или во количка.Големина : XL.

За производот

Купувачите избираат и