• Свеж
Променлива Брзина на Мотор, Variac, AC 0-220V 4000W 40A AC Моторни Брзина Контролер Напонски Регулатор LED Нежните

Променлива Брзина на Мотор, Variac, AC 0-220V 4000W 40A AC Моторни Брзина Контролер Напонски Регулатор LED Нежните

DEN 264.00

Од стока
Достапно.

【FITMENT】На променлива брзина на мотор се користи за моторни брзина регулатива и може да се прилагоди на излезниот напон преку прецизност мулти-прстен potentiometer. 【ВИСОК КВАЛИТЕТ】На variac е анти-бран, анти-врв, РК апсорпција повеќе заштита. 【ДОЛГО ДА се КОРИСТИ】на брзината На моторот контролер е AC 0v-220v континуирано прилагодливи, нула заостануваат, нула задоцнување, ултра-висока топлина дисипација. 【ФУНКЦИИ】На напонски регулатор dimmer е усвојување на висок квалитет на SCR, max струја до 25 A.Тоа се решава во текот - струја предизвикани од премногу мал отпор на жица за време на ладење. 【УСЛУГА ГАРАНЦИЈА】ве Молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања по примена на нашите производи, ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.Карактеристики : 1. Променлива брзина на мотор се користи за моторни брзина регулатива и може да се прилагоди на излезниот напон преку прецизност мулти-прстен potentiometer 2. На variac е анти-бран, анти-врв, РК апсорпција повеќе за заштита на 3. На брзината на моторот контролер е AC 0v-220v континуирано прилагодливи, нула заостануваат, нула задоцнување, ултра-висока топлина дисипација 4. На напонски регулатор dimmer е усвојување на висок квалитет на SCR, max струја до 25 A.Тоа се решава во текот - струја предизвикани од премногу мал отпор на жица за време на ладење 5. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања по примена на нашите производи, ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.Спецификација : Напон : AC напон 220 V Максимална моќност : 4000 W регулација на Напон : AC 0-220 v Коло : FR-4 коло Max.актуелни : 40 A Големина на : 6*4*4.5 cm/2.4*1.6*1.8 во Тежина : Околу.75g/2.6 оз Забелешка : оптоварување мора да се применуваат прво да се прилагоди на напон.Користи метод : На напонски регулатор може да се користи во колото во серија, и напонски регулатор може да биде поврзан со светилка и електричен апарат во серија (тоа е, или ламби или електрични апаратот да биде исклучен од оган линија или нула линија, која може да биде поврзана на терминалот на "производ").Едноставен и удобен операција.Имајте на ум : вие не може да се прилагоди напон пред поврзувањето на оптоварување Пакет листа : 1 x Моторни Брзина Контролер.

За производот

  :

Купувачите избираат и