• Свеж
IHJ Батеријата Случај за iPhone 12 Про Макс (6.7 инчи), 5000 mAh Преносни Заштитна Полнење случај, Ултра-Компактен Батеријата Пак, Полнење Случај Компатибилен со iPhone 12 Про Макс(

IHJ Батеријата Случај за iPhone 12 Про Макс (6.7 инчи), 5000 mAh Преносни Заштитна Полнење случај, Ултра-Компактен

DEN 263.76

Од стока
Достапно.

Погоден за i Phone 12 Про Max : Овој паметен батеријата случај е само компатибилни со i Phone 12 Про Max, не за i Phone 12 /12 Pro или i Phone 12 Мини.Висок-квалитет на батеријата чипови може да се заштити вашиот i Phone од преполнувањето, краток спој и прегревање.Кабел НЕ е вклучена.Таа НЕ поддржува Автомобил Игра и Безжично полнење.Лесен за Полнење : се Отстрани горниот капак и слајд на i Phone 12 Про Max во долниот дел на батеријата случај да започне полнењето.Ултра-тенок полначот случај без прекумерна масовно дизајн, преносни за вашата дневна, бизнис, и патување.Двојки Вашиот Батеријата. : Endurable 5000m Ah батеријата држи моќта за двојно подолго време.Кажете збогум на слаба батерија вознемиреност и непријатни моменти на пропуштањето на повик. 360-степен на Заштита : ултра-тенок држачи за домување го заштитува вашиот телефон од гребење и паѓање!.Добра Услуга : Ние нуди 30-дневниот гаранција за парите назад и 1-годишна гаранција. 24 часа по-продажбата на услугата и Професионални техничар тим е достапна преку нашата услуга е-пошта.Пакетот Вклучува : * 1 X 5000m Ah Батеријата Случај за i Phone 12 Про Макс (6.7 инчи) * 1 X Корисникот Manual Specification : 1. Капацитет : 5000m Ah2. Текст : 5 V/1 A3. Излез : 5 V/1 A4. Батерија живот : Повеќе од 500 пати.5.Полнење Моќ Ниво : 1 Светлината = 25%, 2 Светла = 50%, 3 Светла = 75%, 4 Светла = 100% .Како да ја користите за да го наполнам телефонот со батеријата случај ⅰ Инсталација чекори : се Отстрани горниот капак на моќ случај на прв, а потоа се стави на мобилен телефон во сила случај целосно.По правејќи се дека инсталацијата е на место, се стави на врвот поклопец назад. ⅱ Демонтажа чекори : Притиснете на мобилен телефон со екран со вашиот палец на двете раце, а потоа нежно притиснете ја мобилен телефон и горниот капак нагоре.Да ја наполните батеријата случај : Поврзете на полнење кабел за батеријата случај е USB влез интерфејс и потоа поврзете го кабелот на USB конектор.Притиснете го копчето еднаш да го наполнам телефонот и батеријата случај истовремено.Батеријата случај е целосно наполнета кога сите четири LED индикатор светла се активираат и да престане да трепка.Важни Совети:1. Проверете дали полнењето случај е целосно наполнета пред првата употреба.2. Таа НЕ поддржува Автомобил Игра и Безжично полнење.3. Таа НЕ поддржува Висок напон или брзо полнење адаптери.4.Нема полнење кабел.Батеријата случај Не е водоотпорен.

За производот

Купувачите избираат и