• Свеж
50Pcs Жица Тема Вметнете Ракав Черупка Завртка Заштитна Серпентина Завртка Поправка Орев Комплет M10 x 1.5 за Автомобилската Мебел Декорација(1D)

50Pcs Жица Тема Вметнете Ракав Черупка Завртка Заштитна Серпентина Завртка Поправка Орев Комплет M10 x 1.5 за

DEN 237.36

Од стока
Достапно.

Жица навој ракавот е женска тема fastener со одредени еластичност, која може да ја подобри врската сила на нишката.Темата големината е стандардна, темата е јасно, и тоа ќе биде повеќе точни за темата лизгачки заб реставрација.На завртката ракав може да се користи за да конвертирате помеѓу метрички и кралскиот тема дупки, кој е лесен и брзо. 304 нерѓосувачки челик има добра отпорност на корозија и не е лесно да се скрши, кога поправка на тема дупки.Со одредени еластичноста и дури и оптоварување, тоа е отпорен на вибрации за да се избегне расклатување.Во голема мера подобрување на силата и стабилноста на завртки конекција.Тоа е континуирано висока цврстина, висока прецизност, силни анти-сеизмички, анти-влијание и анти-абразија функции, и може да ги растера притисок на машина тело, заштита на нишката на телото, и бесконечно продолжување на работниот век на телото.Идеален за опрема поправка и реконструкција.Сигурен во производство области како што се авијација, автомобили, парни турбини, електронски комуникации, компјутери, светилки, калапи, механичка опрема.Спецификација : Предмет Тип : Жица Тема Вметнете Материјал : SUS304 Модел : M10 x 1.5 Тема Спецификација : M10 x 1.5 надворешен Дијаметар Пред Инсталација : Прибл. 12-12.5 mm / 0.47-0.5 во Вежба Малку Дијаметар : Прибл. 10.5 mm / 0.4 во 1 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 10мм / 0.4 во; Број на се Врти Пред Инсталација : 5 1.5 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 15mm / 0.6 во; Број на се Врти Пред Инсталација : 8.1 2 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 20mm / 0.8 во; Број на се Врти Пред Инсталација : 11.2 2.5 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 25мм / 1in; Број на се Врти Пред Инсталација : 14.2 3 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 30мм / 1.2 во; Број на се Врти Пред Инсталација : 17.3 Жица Тема Вметнете Модел Опис : На Пример : M3 x 0.5 x 1.5 D, што значи дека по завртки сет е завршен, женски темата е М3, теренот е 0.5, а должината е 1.5 D (должина е 1.5 пати во дијаметар, што е, 1.5 x 3=4.5 mm ), должината тука се однесува на должината по инсталацијата.Жица тема инсерти се, исто така, се нарекува навој sheaths, од не ' рѓосувачки челик навој ракави, жица ракави, и протези.Тие се еден нов вид на внатрешен навој сврзувачки елементи направени од високо-сила, со висока точност дијамант во облик на крст-дел челична жица; во алуминиум, цинк примена на ниско-сила инженерски материјали како што легури, бакар, пластика може значително да се подобри тема сила и отпорност на абење.Пакет Листата : 50 x Жица Иконата Вметни.

За производот

Item Type:
Wire Thread Insert
Material:
SUS304
Model:
M10 x 1.5
Thread Specification:
M10 x 1.5
Outside Diameter Before Installation:
Approx. 12-12.5mm / 0.47-0.5in
Drill Bit Diameter:
Approx. 10.5mm / 0.4in
1D Length After Installation:
Approx. 10mm / 0.4in;
Number of Turns Before Installation:
5
1.5D Length After Installation:
Approx. 15mm / 0.6in;
Number of Turns Before Installation:
8.1
2D Length After Installation:
Approx. 20mm / 0.8in;
Number of Turns Before Installation:
11.2
2.5D Length After Installation:
Approx. 25mm / 1in;
Number of Turns Before Installation:
14.2
3D Length After Installation:
Approx. 30mm / 1.2in;
Number of Turns Before Installation:
17.3
Wire Thread Insert Model Description:
For Example
Wire thread inserts are also called threaded sheaths, stainless steel threaded sleeves, wire sleeves, and braces. They are a new type of internal threaded fasteners made of high-strength, high-accuracy diamond-shaped cross-section steel wire; in aluminum alloy, zinc The application of low-strength engineering materials such as alloys, copper, plastics can significantly improve thread strength and wear resistance. :
Package List:
50 x Wire Thread Insert :

Купувачите избираат и