• Свеж
Clevite MS-2276A-20 Мотор Вратило Главниот Имајќи го Постави

Clevite MS-2276A-20 Мотор Вратило Главниот Имајќи го Постави

DEN 1221.60

Од стока
Достапно.

Произведени од леано бакар-олово, го зголемува заморот сила од околу 20% во споредба со прав метал процеси, познати како синтерување, кој се користи од страна на конкуренцијата.Релативно потешко алуминиум легура носи добро, тесно соработува со списанието површини за сила.Се препорачува за употреба со нодуларна железо crankshafts.Произведени со 100% досадно внатре дијаметри за оптимална површина карактеристики и во согласност прецизност.Произведен да ги исполнуваат или надминуваат OE спецификации.Вршење на традицијата на издржливост и стабилност, Clevite Bimetal (алуминиум) мотор лагери функција 100% олово-слободен алуминиум силикон.Конструиран со 60% повеќе силициум од споредливи конкурентна замени, тие се обезбедат подобри состојбата на списанието површини.Ова резултира во поголема заплена и отпорност на абење.

За производот

Купувачите избираат и