• Свеж
3.661 Мали Флексибилни Главата Cleanroom Пена Совет за Чистење Брисеви за инк-џет Печатач, глава за печатење, Камера, Cleanroom, Оптичка Леќа и Електроника CK-FS746 (500)

3.661 Мали Флексибилни Главата Cleanroom Пена Совет за Чистење Брисеви за инк-џет Печатач, глава за печатење,

DEN 837.12

Од стока
Достапно.

✅ Највисок квалитет Open-Cell пена совет брисеви, CK-FS746 Midium се Справи со Флексибилни Совет пена брис дизајниран за отстранување на загадувањето од површини во чистење на мали тешко да се постигне област, карактеристики одлична честички и entrapment и задржување; овозможува пристап до многу мали области и пукнатини.Особено во малите места за отстранување на флукс и селотејп и вишокот на прашина моторното масло contaminant и остави без прашина и lint. ✅ Пена е термички да се постават за да се справи со, на тој начин, се елиминира употребата на загадувачки лепило или облоги.Laundered и се спакувани во рамките на Класа 100 Cleanroom, пена, покажува ниска честички и ion содржина.ослободени од силикон, amide и DOP. ✅ Тоа е одлично компатибилност со повеќето растворувачи вклучувајќи acetone како и одлични absorbency и растворувач-одржување капацитет кој им овозможува на брисеви да resis корозија за време на чистење, овозможувајќи брза апсорпција на загадувачи врз брис главата. ✅ Надлежен како камера сензор за чистење брисеви, оптичка леќа чистење брисеви, печатач чистење брисеви, печатени коло чистење брисеви, електроника чистење брисеви, накит чистење брисеви, уметности&занаети чистење брисеви, пиштол/огнено оружје чистење брисеви, и др. ✅ Повеќе модели на cleanroom пена брисеви и чистење решенија ве молиме посетете ја нашата 【Ci Kyan】.

За производот

Купувачите избираат и