• Свеж
3M Temflex Мулти-Цел Винил Електрични Лента 165, Жолта, 3/4 во x 60 ft (19 мм x 18 m), 10 се Тркалаат Пакет

3M Temflex Мулти-Цел Винил Електрични Лента 165, Жолта, 3/4 во x 60 ft (19 мм x 18 m), 10 се Тркалаат Пакет

DEN 383.76

Од стока
Достапно.

Отпорен на триење, влага, бази, растворувачи, киселини и различни временски услови.Пламен-retardant и инхибира корозија на електрични проводници.Направени од издржлив еластична ПВЦ и притисок осетлив гума-врз основа на лепило.Мулти-цел винил-изолациони ленти, компатибилен со гума и синтетички спојување соединенија.Withstands температура опсег од 32 до 194 F (од 0 до 90 C).УЛ Наведени, АДС и VDE Уверение. 3 M Temflex Винил Електрични Лента 165 е 6-мили, дебела, мулти-цел винил изолациони ленти достапен во 10 бои во 10 тркалаат пакети.Тоа е пламен-retardant и со цел да се изврши во посебна амбиентална температура до 194 F (90 C).Снимката е conformable за ладно време апликација надолу за да 32 F (0 C).Тоа има одлична отпорност на триење, влага, alkalies, киселина, бакар корозија и различни временски услови.Комбинацијата на еластична ПВЦ поддршка и притисок осетлив гума-базирани лепило обезбедува електрична и механичка заштита со минимална големо.Овој сестран електрични лента е компатибилен со гума и синтетички спојување соединенија, и е УЛ Наведени, АДС и VDE Уверение.

За производот

Купувачите избираат и