• Свеж
Waffletechnology Чистење Картичка за Epson CaptureOne Проверете Скенер (15 Картички)

Waffletechnology Чистење Картичка за Epson CaptureOne Проверете Скенер (15 Картички)

DEN 839.76

Од стока
Достапно.

Оваа понуда е за една кутија на 15 Epson Capture One Чистење Картички; Waffletechnology (патентирана во САД, Канада и Австралија) чистење картички драматично го надмине рамен чистење картички.Нашата единствена чистење картичка дизајн им овозможува на секој да лесно и безбедно одржување на уредите, без отворање на опрема или оштетување критична сензори.Ние ги користиме пролет натоварени waffles на нашите картички за да стигнат до и безбедно да додадете притисок да сензори, ефикасно чистење нив.Овој производ карактеристики патентиран Evanish решение што ефикасно се распаѓа нечистотија и остатоци во картичката parth и на theread главата за ефикасно чистење; безбедно да се користи на електронски компоненти.Прашина, мастило и остатоци може да cloud оптички леќи предизвикува лоши скенира.Ова може да се направи автоматски систем во прирачник за влез систем зголемување на обработка на време, трошоци на работењето и клиентите незадоволство.Се чисти вашиот Канон Проверете Транспорт секој 2000 скенира или најмалку 3 до 4 пати месечно.Чист кога се соочува прочитајте failiures, misreads, сиромашните се печати или квалитет на сликата.Ова е еднократна производи наменети за чистење на внатрешноста контакт точки на електронските уреди кои се олесни или произведуваат податоци или информации трансакции.Тие се отстрани нечистотијата, прашина, масла и други загадувачи во безбеден, ефикасен начин.Чистење картички се користат за да се обезбеди целокупната уред ефикасност и за спречување на скапи за одржување и за замена на трошоците преку елиминирање или минимизирање на неуспешни трансакции.Студии имаат докажано дека многу уреди не се скршени, тие се само валкани.

За производот

Купувачите избираат и