• Свеж
Hyland Движење Болест

Hyland Движење Болест

DEN 335.76

Од стока
Достапно.

HGP0392126. Hyland е Движење Болест Опис : Природни Помош за Гадење и Вртоглавица се Должи на Движење, Автомобил Болест или Морска Болест Hyland е Движење Болест е традиционален хомеопатски формула за олеснување на симптомите на гадење и вртоглавица се поврзани со или тешка со движење.Работат без контраиндикации или несакани ефекти, Hyland е Движење Болест е безбедно за возрасни и деца, и може да се користи во комбинација со други лекови.Одрекување Овие наводи не се проценети од страна на ФДА.Овие производи не се наменети за да се дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која : Nux Vomica 6 X HPUS Tabacum 6 X HPUS Нафтени 12 X HPUS Cocculus Indicus 30 X HPUS Во основата на Лактоза (млеко шеќер), : инчен X Ширина : инчен X Должина : инчен X Продаваат во случај на : 1 предмети.

За производот

Купувачите избираат и