• Свеж
Француски Притиснете кафематот, Kitchenexus Кафе Прес & Чај Создателот со Филтер од Нерѓосувачки Челик, Преносни Чаша Кафе Притиснете со 4 Филтер Екрани 21oz/600ML, Идеален за

Француски Притиснете кафематот, Kitchenexus Кафе Прес & Чај Создателот со Филтер од Нерѓосувачки Челик, Преносни

DEN 717.12

Од стока
Достапно.

☕Kithenexus француски Притиснете кафематот - Уживајте во шолја кафе во прекрасно утро, со оваа класична подготовка метод, да ги задржи на кафе со исклучително мазна и чиста вкус во францускиот притиснете стакло тенџере. ☕4 Ниво на Филтрација Систем - 4-Обложени 304 од не ' рѓосувачки челик филтер екран за да го фати на најмалите кафе во кафе.Филтер екранот е лесно да се расклопување и чистење.Магацинот на една или на повеќе екрани, заедно му дава на вашиот еспресо повеќе префинет вкус. ☕Храна Одделение за Безбедност на Материјал - Со чаша кафе притиснете создателот е направен на задебелена отпорни на топлина borosilicate стакло, која може да издржи врела вода, отпорни на топлина и експлозија-доказ. ☕Не Само За Кафе - Кафе француски притиснете нерѓосувачки челик е најдобар мал бруер за вашиот утрински кафе.Тоа е, исто така, совршен за да се направи чај, еспресо, или ладно пијалак.Мерките се 5.5 X 6.9 инчи и 21 оз капацитет.Кампување францускиот печат се многу погодни да се носат кога ќе одат на пикник, канцеларија, кампување или патување. ☕Лесно Пиво - Само 4 чекори треба да се преземат за да се направи една шолја кафе.Само лажица предметот основи во carafe, додадете врела вода, оставете да се стрмни за неколку минути и процедете за совршеното кафе.Француски кафе притиснете е совршен подарок за кафе/чај љубовници.

За производот

Купувачите избираат и