• Свеж
ARES 70256 - Прецизност Кука и Изберете Set - 4-Парче Сет Вклучува Прецизност 90 степени, Кука, Комбинација и Директно Куки и да Зема - Хром Vanadium Челик Вратило - Лесно да се Отс

ARES 70256 - Прецизност Кука и Изберете Set - 4-Парче Сет Вклучува Прецизност 90 степени, Кука, Комбинација

DEN 676.80

Од стока
Достапно.

ВКЛУЧУВА : Ова 4-парче кука и изберете set вклучува прецизност кука трансферот, директно ги собереш, на 90 степен ги собереш и комбинација ги собереш.Овие кука зема се доволно мали за максимална флексибилност во тесни и тешко да се постигне места.КВАЛИТЕТ : Оваа кука и изберете set карактеристики Хром Vanadium челик шахти за зголемена цврстина и трајност со Хром позлата да се спротивстави на ' рѓа и корозија додека ергономски рачки помогне да се спречи рака замор за време на продолжена употреба.ЗАЕДНИЧКИТЕ АПЛИКАЦИИ : Нашата кука и изберете set ќе ви овозможи лесно да се отстрани O-Прстени и различни пломби и bushings во тесни простори.Овие прецизност куки и зема се совршени за отстранување на црева, украси, клипови, стеги, фоки, O-прстени, cotter игли, дихтунзи и повеќе!.СИГУРЕН ЕФЕКТИВНИ, ЕФИКАСНИ : Корисниците доверба ARES да бидат квалитетни алатки.Што се поддржани од страна на нашите Перформанси Уверување Ограничен Доживотна Гаранција.Ако имате било какви проблеми со вашиот ARES Прецизност Кука и Изберете Set, едноставно контакт со сервисот за проблеми им помогне на, делови, замена или враќање на средствата.ASPCA БИЗНИС АМБАСАДОРОТ : Ние сме горди да се биде дел од ASPCA Бизнис Амбасадорот Програма.Ако имате домашно милениче, ќе сфатат дека се повеќе од домашно милениче, тие се дел од семејството.Со вашата поддршка, ние сме горди да им помогне на оваа голема организација.

За производот

Купувачите избираат и