• Свеж
SMT CP-10-300/15 Нормална Фаза Cyanopropyl HPLC Колоната, Одвојување Методи Технологија, 10 µm Големина на Честички, 300Å Големината на Порите

SMT CP-10-300/15 Нормална Фаза Cyanopropyl HPLC Колоната, Одвојување Методи Технологија, 10 µm Големина на Честички,

DEN 15621.36

Од стока
Достапно.

Одвојување методи технологија. 10µm големина на честички. 300Å големината на порите. 4.6 mm внатре дијаметар. 150mm должина.SMT произведува ултра-стабилна cyanopropyl [ДОН] колони за нормално и обратна-фаза chromatographic поделба режими.Овие колони има некои посебни карактеристики.Кога се користи во нормална фаза на владата, со релативно nonpolar растворувачи, CN-неподвижна фаза може да посебна многу поларните соединенија само како силициум.Кога се користи во обратна-фаза на владата, со релативно поларните растворувачи, CN-неподвижна фаза нуди бесплатни селективност дека може да биде недостижен со традиционалните обратна-фаза пакувања, како што се C18 и C8. Уникатни карактеристики : Хомогена CN-функционална површина која овозможува побрзо equilibration од непроменета хидроксилни силициум површина; Исклучително висока фаза густина и стабилност што не се најде во конвенционалните CN-стационарни фази; Зголемување на долговечноста обезбедени преку "целосен опфат".

За производот

Купувачите избираат и