• Свеж
Колумбија Женска Ember Извори Долго Надолу Јакна

Колумбија Женска Ember Извори Долго Надолу Јакна

DEN 4415.28

Од стока
Достапно.

Водоотпорен : Нашата Колумбија Жените Ember Извори Долго Надолу Јакна карактеристики на изолираните, трајни вода и ветер отпорна на школка, изграден да се задржи на drizzle надвор, додека одржување на вас многу сува и топла.Во Колумбија, ние вредност етички, одржлив производствени практики и се залага за цел да се осигура дека партнерите со кои соработуваме и споделување на остварување на овие вредности.СУПЕР ТОПЛА ЈАКНА : Дизајниран да биде перформанси комбинација од лесни топлина дека само надолу пополнете ги обезбеди, во долга форма cut – ова е пријатна грб ќе бараат какви било груби зимска прошетка.ДОЛУ се ПОПОЛНИ ИЗОЛАЦИЈА : RDS заверена 550 моќ надолу пополни и збунувачки е флексибилен во сите правото поени, обезбедување на дополнителни мансарда, разновиден одговара, а најмногу топлина за години на употреба и уживање.Направени од водоотпорен материјал, со удобен sherpa наредени худ, како и богата надолу baffles — ќе биде подготвен за било зима експлозии.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен. На 550 Пополни Моќ Надолу изолација работи во соработка со долга форма се намали, со цел да се создаде пријатна зима избега во средината на елементи.Ова е долготраен зимска јакна ќе уживате за сезони за да се дојде.Оваа маскирани надолу јакна е од суштинско значење во зимските месеци, со down пополни изолација, Колумбија Жените Ember Извори Долго Надолу Јакна нуди врховниот топлина во отпорен на вода школка — совршени за екстремни зимски авантури.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Овој екстра долг мантил нуди една супер атмосфера прилагодливи sherpa наредени хауба, сестрано двонасочна центар пред патент, внатрешна безбедност џеб, заедно со zippered страна џебови, меко обврзувачки во ракави за да бидете екстра toasty.Активни и Редовно се Вклопуваат.Power Down е напредна изградба техника која слоеви Omni-Топлина термичка изолација со ултра-фини надолу.Со потполна двонасочна zippered пред ќе најдете максимална флексибилност за опсег на движење и топлина контрола.Нашата посветеност обезбедува добросостојба на животните стандарди се состанаа во производи што ни ги чува топли и заштитени. Оваа зимска јакна доаѓа во повеќе бои и големини.Внатрешната безбедност џеб, заедно со zippered странични џебови, чува вашите мали предмети топло и сигурно, вклучувајќи ги и вашите раце.By проверка и валидирање на нашиот ланец на секој чекор од патот, ние може да обезбеди дека финалниот производ е одговорно извори.Вклучува затвори-фитинг топло худ.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.Под RDS, сите страни треба да ги исполнуваат критериумите на standard.

За производот

Купувачите избираат и