• Свеж
Колумбија Женска Ember Извори Долго Надолу Јакна

Колумбија Женска Ember Извори Долго Надолу Јакна

DEN 4415.28

Од стока
Достапно.

Оваа маскирани надолу јакна е од суштинско значење во зимските месеци, со down пополни изолација, Колумбија Жените Ember Извори Долго Надолу Јакна нуди врховниот топлина во отпорен на вода школка — совршени за екстремни зимски авантури.СУПЕР ТОПЛА ЈАКНА : Дизајниран да биде перформанси комбинација од лесни топлина дека само надолу пополнете ги обезбеди, во долга форма cut – ова е пријатна грб ќе бараат какви било груби зимска прошетка.Ние сме посветени на 100% RDS-уверение надолу и пердувите во текот на нашата линија.Водоотпорен : Нашата Колумбија Жените Ember Извори Долго Надолу Јакна карактеристики на изолираните, трајни вода и ветер отпорна на школка, изграден да се задржи на drizzle надвор, додека одржување на вас многу сува и топла.Вклучува затвори-фитинг топло худ.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.Направени од водоотпорен материјал, со удобен sherpa наредени худ, како и богата надолу baffles — ќе биде подготвен за било зима експлозии. Оваа зимска јакна доаѓа во повеќе бои и големини.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Овој екстра долг мантил нуди една супер атмосфера прилагодливи sherpa наредени хауба, сестрано двонасочна центар пред патент, внатрешна безбедност џеб, заедно со zippered страна џебови, меко обврзувачки во ракави за да бидете екстра toasty.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен.Со потполна двонасочна zippered пред ќе најдете максимална флексибилност за опсег на движење и топлина контрола.Колумбија го направи тоа дури и потопло со поставата со Omni-Топлина Рефлексивни, која се одразува на вашата топлина назад до тебе создавање на крајната чувство на топлина, комфор, и го задржува топлина, дури и кога се влажни.Активни и Редовно се Вклопуваат.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.By проверка и валидирање на нашиот ланец на секој чекор од патот, ние може да обезбеди дека финалниот производ е одговорно извори.Ова е долготраен зимска јакна ќе уживате за сезони за да се дојде.Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. На 550 Пополни Моќ Надолу изолација работи во соработка со долга форма се намали, со цел да се создаде пријатна зима избега во средината на елементи.Под RDS, сите страни треба да ги исполнуваат критериумите на standard.Power Down е напредна изградба техника која слоеви Omni-Топлина термичка изолација со ултра-фини надолу.Внатрешната безбедност џеб, заедно со zippered странични џебови, чува вашите мали предмети топло и сигурно, вклучувајќи ги и вашите раце.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.

За производот

Купувачите избираат и