• Свеж
BLTPress Виткање Рака Камион 3 во 1 Конвертибилна Рака Камион 770LBS Капацитет Рака Камион 2 Тркала Dolly и 4 Тркала Количка со 10 Пневматски Тркала (3 во 1)

BLTPress Виткање Рака Камион 3 во 1 Конвертибилна Рака Камион 770LBS Капацитет Рака Камион 2 Тркала Dolly и

DEN 5181.36

Од стока
Достапно.

Оваа страна камион е идеален за професионални двигатели, испорака возачи, и фабрички работници.Оваа алатка камион е ергономски дизајниран и екстремно издржливи.Тоа е 52 инчи висок, така што може да магацинот работи кои треба да бидат преместени и тоа доаѓа со здрав 18 x 7.5 инчен носот плоча.Раката камионот може лесно да се конвертира на 2 тркала исправени, 4 тркала количка или помошен 4 тркала рака камион со само една рака - 550 lb dolly и 770 lb количка капацитет.Оваа 3-во-1 количката е направена од силен, но лесни индустриски-одделение алуминиум.Овие се со висок капацитет движат потрошен материјал дизајниран да ја зголеми продуктивноста со намалување на бројот на патувања мора да се направи секој ден.Раката камион dolly рамка и носот плоча се направени од алуминиум, кој е полесен во тежина од челик и се отпорни на ' рѓа и корозија.Тркалата на количка имаат полу-прецизни лежишта кои помагаат да се намали триењето и поддршка на оптоварување.Оваа количка има флексибилност за сите типови и големини на работа.Тоа лесно се претвора да се со различни позиции.Вграден-во пети одбор продолжување огради надолу за поддршка на преголеми товари.Постои 45% навалите позиција за ракување кога превоз на товари.Ова е 3 во 1 алуминиум рака камион.Овој алуминиум рака камионот може лесно да укината од страна камион за комунални позиција.Нека овој лесен рака камион се направи сите ваши тешка работа.На ергономски дизајн го прави совршен за употреба дома или на работа.Со само една рака, без tools, и без игли, тоа може лесно да се конвертира во 2-тркала исправени, 4-тркала количка или помошен 4 тркала рака камион.Нејзините материјал е направен од авион алуминиумска легура, кој нуди голема сила и оптимална еластичност во согласност со Алуминиумски Асоцијација стандарди.Неговите челични компоненти се обложено со висока содржина на јаглерод за да се исполнат ASTM спецификации за премија одделение услови и нејзините колички вклучуваат заштитен запечатени лежишта со живот подмачкување.Пакет contents1 x 3 во 1 алуминиум рака truck1 x Корисникот manual Some поврзани додатоци.

За производот

Купувачите избираат и