• Свеж
Микробранова Rechargable Силика Гел Пакети 50Gram [6 Пакети] Силика Гел Пакет, Безбедно Не Токсични Силика Гел Торба, Силика Гел Desiccant

Микробранова Rechargable Силика Гел Пакети 50Gram [6 Пакети] Силика Гел Пакет, Безбедно Не Токсични Силика Гел

DEN 213.60

Од стока
Достапно.

✅БЕЗБЕДНО СИЛИКА ГЕЛ МОНИСТРА ПАКЕТ.YOTUBARA силика гел desiccant се составени од 2-4mm силика гел монистра, 1.76 оз X 6 пакети по торба.YOTUBARA портокал силика гел не се кобалт елемент. ✅УКАЖУВА DESICCANT.По силика гел длабоко апсорбира влага,портокалова боја ќе се претвори во зелена боја.Топлина на зелена боја силика гел,водата молекула ќе биде ослободен,боја ќе се промени назад во портокалова боја. ✅КОРИСТЕЊЕ ВОДИЧ.YOTUBARA силика гел пакет ќе се користи во намалување на влага во фрижидерот,кабинет,гардероба,чевли,автомобил.Кога силика гел монистра се претвори зелена боја ве молиме полнење со микробранова или сончева светлина. ✅ПОЛНЕЊЕ МЕТОД.МЕТОД 1 од микробранова : се Пече на силика гел во микробранова за 1 мин,потоа кул надвор од микробранова.Ако бисери уште во зелена боја, се пече тоа повторно до боја промени на портокал.(Вкупна цена 1-3 мин) МЕТОД 2 од сончева светлина : Стави силика гел пакет во место изложени на сончева светлина за неколку дена до боја промени на портокал. ✅УСЛУГА.Yotubara силика гел пакетите се спакувани со домашно МИЛЕНИЧЕ/АЛУМИНИУМ/CPP торба и внатрешниот пластични кеси.На силика гел пакетите се добро заштитени.Ако било какви прашања,ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас слободно,ние ќе ви одговори со во рок од 24 часа.Во случај на било какви проблеми на квалитетот,ве молиме контактирајте со нас, ние ќе бидат одговорни за квалитетот на нашите производи,враќање на пари или испраќање на нови производи за слободни.Функција 1 : YOTUBARA силика гел пакети ќе се полнат со Микробранова погодно и durably под вистински начин.Карактеристика 2 : YOTUBARA силика гел пакет се состои од 100% обоени монистра,кои го прават тоа полесно за боја на проверка и полнење пресуда.Функција 3 : YOTUBARA силика гел пакети не мора Colbat Елемент,се безбедни за здравјето на луѓето.

За производот

Купувачите избираат и