• Свеж
СОНЧЕВО ДОМА 30 Грам Силика Гел (10 Парчиња) Премија Безбедно Силика Гел Пакети Desiccant и Dehumidifiers – Батерија Силика Гел Пакети за Влага Апсорбер ... (10)

СОНЧЕВО ДОМА 30 Грам Силика Гел (10 Парчиња) Премија Безбедно Силика Гел Пакети Desiccant и Dehumidifiers –

DEN 311.76

Од стока
Достапно.

[ Пакет Спецификација ] 30 грам desiccant пакети може да се покријат околу 1.9 кубни метри волумен контејнери; Ние препорачуваме ставање на повеќе пакети отколку што се препорачува за подобра заштита. [ Тоа како Да го Користите ] Место на вашиот предмети и силика гел пакети во воздух-тесни Запечатен Контејнер да ја заштитите вашата предмети од влага штета. [ Каде да го Користите ] Употреба силика гел пакети за заштита на чевли, чанти, облека, накит, книги, козметика, лекови, витамини, кампување опрема, камери, Леќи на камерата, 3 D filaments, украси, сефови, пиштоли, ammos, канистер, храна, житарици, семиња, ореви, овошје, колачи, зачини, храна за домашни миленичиња и сл. [ Лесно Reactivation ] Можете да ја користите или рерна или микробранова за reactivation. 1. Рерната : се Пече пакети за 0.5 - 2 часа на 200 - 250 F.ИЛИ 2. Микробранова : одмрзне пакети за 1-2 минути. (Тоа зависи од ефикасноста на микробранова печка, па препорачливо е да се намали на 1 минута зголемувања и повторете го тоа неколку пати.). [ Воздух Тесни Запечатување ] Сите Пакети се чуваат во Постојаниот Висок Квалитет на Патент Торба за Лесно Складирање и Употреба, и да се заштити desiccant пакети од влага, пред да го користите. [ Храна Одделение Силика Гел ] бела силика гел монистра; не ќе ја менуваат бојата кога тие се заситени, Нашите Пакет Материјал е Тестирано под Строга Регулатива за Храна Спецификации. [ 100% Задоволство Гарантира ] 100% Наплата или Нова Замена НАДВОР НАПЛАТА ПЕРИОД ако не сте задоволни со нашите производи.Едноставно ни e-mail на проблемот, и ние ќе се грижи за вас.Слободни на Кобалт Хлорид.Највисок Вршење на Монистра(не покажува).Exeellent Пропустливост.Масло Отпорни.Топлина Отпорни за Reactivation.Рерната : се пече пакети за 0.5~1 час на 200-250 °F. Микробранова : Одмрзне пакети за 1-2 минути.Safe без Хемиски Истекување Проблем : Нема физичка трансформација кога е во употреба, nontoxic, не штети, да нема загадување, кобалт хлорид слободни.Microwavable во многу влажни услови препорачуваме употреба на повеќе пакети да бидат поефикасни.Ве молиме имајте во предвид дека нејзината тешко да се дефинира колку дена пакет може да биде трае или колку брзо боја ќе се промени,векот на траење извршено со употреба средини.

За производот

Купувачите избираат и