• Свеж
Екстремни 4GB Compact Flash Мемориска Картичка Оригинални Камера Картичка СП Картичка

Екстремни 4GB Compact Flash Мемориска Картичка Оригинални Камера Картичка СП Картичка

DEN 1511.76

Од стока
Достапно.

4 GB Compact Flash Мемориската Картичка.Canon EOS Digital Rebel XT Дигитална Камера Мемориската Картичка.Индустриски одделение СП картичка.Видео перформанси гаранција (VPG-20) за целосна HD.Во согласност со Compact Flash Асоцијација спецификација стандарди.Производ параметри : 1.Складирање на ветер : 16 пати на брзина 2. Компатибилен интерфејс : од 50 бода 3. На брзина на пренос : прочитајте 35 m/s, пишува : 20 MB/s 4. Напојување напон : 3.3 V + / - 5%, 5 V + / - 10%. 5. Работна температура - меѓу 0 ° ~ 60 ° C C 6. Температура на чување - во - помеѓу 20 ° C до 85 ° C Големина 7. Објектот Димензии : 42.8 mm (ширина) x 36.4 mm (висок) x 3.3 мм (дебелина) 8. Стандардизација - ги исполнуваат СП card association rules 9. Мали - една третина од полна големина PC картичка големина 10. Леснотија на користење, plug and play поле на примена : 1. Дигитална камера/дигитален видео камера 2.Лаптоп 3.ПОДДРШКА 4.Реклама на машина 5.GPS 6.Автомобилот превозникот 7.Индустриски 8.Медицински помагала 9. Други дигитални уреди со СП картичка штекер.

За производот

Купувачите избираат и