• Свеж
Clarks Мажите Bushacre 2 Chukka Подигање

Clarks Мажите Bushacre 2 Chukka Подигање

DEN 1115.76

Од стока
Достапно.

100% Кожа.Увезени.Синтетички единствена.Вратило мерки околу глуждот-високи од лак.Платформа мерки околу 0.75 инчи.Целта или лак на овие чизми се покаже знаци кои не се гребнатини.Chukka подигање силуета, Две отворот чипка-пред се, Cushioned insole.Горниот материјал - Велур.Обвивка материјал - Кожа.Забелешка : Боја на сенка може да се разликува поради осветлување.Како Да се Измери Вашата Нога : Ставете ја вашата нога на рамна површина со твоите пета против straight edge.Место владетел покрај ногата допирање на straight edge вашето стапало е, исто така, допирање, а потоа го преземе должината во millimetres од врвот на вашиот најдолго пети до вашиот пета.Ве молиме да се свесни дека вашиот најдолго пети не може секогаш да биде голема пети.Clarks е во бизнисот за над 100 години, правејќи многу фини мажите фустан чевли во различни стилови.Одликувајќи се со широк спектар на врвот-квалитетни компоненти, Clarks ви дава опции сакаш во квалитет ќе бараат.

За производот

Купувачите избираат и