• Свеж
Wgwioo Мини Хидраулични Stepper со Отпор Бенд, Горе-Доле Алпинист Чекор Фитнес Вежба Машина за Почетници и Возрасни Дом Салата

Wgwioo Мини Хидраулични Stepper со Отпор Бенд, Горе-Доле Алпинист Чекор Фитнес Вежба Машина за Почетници и Возрасни

DEN 1152.00

Од стока
Достапно.

Хидраулични отпор, 38 степен движење агол, заштита на коленото, Храбар-должност челична конструкција обезбедува години на сигурни употреба, преголеми ABS лизга-отпорни нога плочи ти ги цврсто за време на тренингот.Пресврт акција ви помага тон бутовите и задникот,додека остварување на предизвикувачки кардиоваскуларни тренингот,работа длабоко мускулите во тешко да се постигне места, без поставување на стресот на зглобовите.Овој компактен stepper може да ги поддржи тежина до 150kg.Тоа ќе песни Скенирање, Време, се Смета и Калории.Мини компактен и лесен, што го прави лесен за користење и транспорт на секој дом или канцелариски простор, Тоа е тивок и unintrusive, На минимален простор потребно е 43*21*33cm.На stepper е навистина совршен фитнес опрема за обликување на вашето грбот, колковите, половината, нозете, и да помогне да се изгради совршена фигура.Нагоре и надолу, од страна на страна, извртување акција е голема ниско влијание тренингот за да ја зајакнете glutes.Големи не се лизга footplates и широка база цевки понуда стабилна платформа за стабилна, мирна и мазна ги користите за време на вашиот тренингот.Елегантен и стилски изглед ергономски, лесен за употреба и напор.Соодветна фитнес може да го намали стресот во животот и работата.Мали, преносни, лесен за чување.Хидрауличен систем да може ефективно да се заштити коленото за време на вежбање Погодна за возрасни мажи и жени.Погоден за домашни обука и салата.Максимална корисникот тежина до 150kg.

За производот

Name:
Mini stepper
Material:
Steel + plastic
Product size:
43*21*33cm
Load capacity:
150 kg
LCD display function:
scan, time, count, calories
Choice of fitness effect:
overall weight loss / body shaping / skinny legs
Package included:
Stepper exercise machine * 1 :

Купувачите избираат и