• Свеж
Wgwioo Мини Stepper со LCD Дисплеј, Алпинист Чекор Фитнес Вежба Машина со Отпор Бенд, 3 Нивоа Прилагодливи Брзина, за Дома, Салата

Wgwioo Мини Stepper со LCD Дисплеј, Алпинист Чекор Фитнес Вежба Машина со Отпор Бенд, 3 Нивоа Прилагодливи Брзина,

DEN 864.00

Од стока
Достапно.

Ефективна вежба : Само 10 минути на качување еднакви половина час трчање, да ви даде интензивна тренингот од глава до пети.cles и хип flexors.За сите телесни типови,имитира тело е природно движење на качување.Премиум дизајн и квалитет : Текстура не се лизга педали и широк основи обезбеди стабилен, мирен и мазна тренингот.Издржливи и способни : Овој компактен stepper може да ги поддржи тежина до 330 кг.LCD монитор ќе инсистираат да останат фокусирани за време на вашиот тренингот како тоа песни Скенирање, Време, се Смета и Калории.Преносни компактен : тежината на stepper е 12 кг, можете лесно може да се донесе со вас, дома и во канцеларија.Компактен дизајн ви овозможува да се стави и складирање без простор окупација грижи.На stepper е навистина совршен фитнес опрема за обликување на вашето грбот, колковите, половината, нозете, и да помогне да се изгради совршена фигура.Stepper обуката е одлична кардио да се изгуби тежина целиот додека сеуште градење на некои тонус на мускулите на нозете.Со нашиот отпор бендови вежба заедно да имаат добра форма на оружје, половината, стомакот, задникот и нозете.Само 30 минути на аеробна вежба секој ден може да помогне да се задржи вашето срце здраво и за вашата тежина под контрола.Елегантен и стилски изглед ергономски, лесен за употреба и напор.Соодветна фитнес може да го намали стресот во животот и работата.Мали, преносни, лесен за чување.Погоден за домашни обука и салата.Максимална корисникот тежина до 150kg.

За производот

Name:
Mini stepper
Material:
Steel+plastic
Product size:
43x43x20 cm
Load capacity:
150 kg
LCD display function:
scan, time, count, calories
Choice of fitness effect:
overall weight loss / body shaping / shaping
Package included:
Stepper exercise machine * 1 :

Купувачите избираат и