• Свеж
Парк Вашиот Дом 64-Оз Чаша Млеко Jugs со Капи (2 Парчиња) - 64 Унца Храна Одделение Стаклени Шишиња - машина за миење Садови Безбедно - Шишиња за Млеко, Маштеница, Мед, Сос о?

Парк Вашиот Дом 64-Оз Чаша Млеко Jugs со Капи (2 Парчиња) - 64 Унца Храна Одделение Стаклени Шишиња - машина

DEN 479.76

Од стока
Достапно.

Повеќенаменски & Разноврсна : Нашата повеќенаменски шишиња може да се користи како простор за бања додатоци како бања соли и бања сапун меур.Нашите капи се *Не* машина за миење садови безбедно.Едноставно измијте со топла вода, благи јадење сапун и не абразивен сунѓер за да ја добиете вашата шишиња писклив чисти!.Еко-Пријателски : Нашата кристално јасна стаклени шишиња се одлична алтернатива за да се акрил и пластични шишиња.Усните на капакот, го прави лесно да се отстрани нашите притисни-за капа.За повеќе употреби.Храна Одделение.Димензии се околу 10 ½ "Висина, 5" Должина, и 3 13/16" Ширина.Едноставно измијте со топла вода, благи јадење сапун и не абразивен сунѓер за да ја добиете вашата шишиња писклив чисти!Ти никогаш не ќе мора да се грижите за нашите шише warping од топлина како евтини пластични шишиња.Да ги користите во вашата кујна да се продавница сушени стоки како зачини, чај листовите, кафе и грав, и шеќер.За разлика од пластика, нашите чаша млеко jugs нема да ги филтрирам BPA или phthalates во вашата храна.Можете да добиете креативна и ги користат нашите шишиња за да се направи единствена партија услуги.Си игра-Доказ LDPE Капи.Нашите шишиња исто така се рециклираат и reusable.Тесните запечатени затворање спречува случајно протекување и spills.By користење на нашата половина литри млеко jug ќе помогне да се намалат отровните гасови, целокупната заштита на животната средина.Направени во САД : Направен од врвен квалитет, lead-free стакло материјал, нашите 2 литар стаклени шишиња со капи се совршени за складирање на млеко, путер-млеко, мед, јавор сируп, сос од домати, домашен сос, сос за скара, и многу повеќе!Нашата вредност пакет доаѓа со 2 млеко jugs и 6 капи.Направени од врвен квалитет, lead-free стакло материјал, нашите чаша млеко шишиња со капи се совршени за складирање на млеко, путер-млеко, мед, јавор сируп, џем, домашен сос, сос за скара, топла сос, ketchup, и многу повеќе!.Димензии се околу 10 ½ "Висина, 5" Должина, и 3 13/16" Ширина.Можете да бидете сигурни дека нашите стаклено шише ќе трае со години да дојде.Секое шише има капацитет од 64 унци.

За производот

Купувачите избираат и