• Свеж
Lundberg Бела Arborio Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО Проектот Потврдена, Вегетаријанци, Кошер, 32 Унца (Пакување од 6), 192 Унца

Lundberg Бела Arborio Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО Проектот Потврдена, Вегетаријанци, Кошер, 32 Унца (Пакување

DEN 1314.48

Од стока
Достапно.

Содржи : 2lb (6 на број) на Lundberg Бела Arborio Ориз.Рижото е италијански техника за готвење Arborio, но оваа богата, крем средни зрна е разноврсна - Тоа, исто така, игра добро во толпата-пријатни puddings и мезе.Расте со земјата-зачувување практики, нашата 20+ ориз и quinoa сорти се одгледуваат за да се зголеми вкусот на секоја мала жито - Долго, кратко, црна, кафеава, бела, црвена, и помеша - Секој број носи нешто друго да табелата.Не-ГМО Проектот Потврдена, Заверена од пченица-Бесплатно, Вегетаријанци, Кошер.Од 1937 година, нашето семејство е во пораст здраво, голема-дегустација ориз додека одржливо со тенденција да почвата, воздухот, водата и живиот свет како внимателно како нашите културикога ќе изберете Lundberg, можете да се чувствуваат сигурни дека сте bettering светот со секој залак.Вкус Име : Бела Arborio Рижото е италијански техника за готвење Arborio, но оваа богата, крем средни зрна е разновиден.Тоа, исто така, игра добро во толпата-пријатни puddings и мезе.

За производот

Купувачите избираат и