• Свеж
Надворешни Blu Ray DVD Диск KuWFi Играч за Лаптоп USB3.0 Тип-А & Type-C Двојна интерфејси Преносни Тенок Автоматско Слот-Вчитување на CD/DVD-RAM меморија Superdrive Режач со Голема Брзина

Надворешни Blu Ray DVD Диск KuWFi Играч за Лаптоп USB3.0 Тип-А & Type-C Двојна интерфејси Преносни Тенок Автоматско

DEN 1919.76

Од стока
Достапно.

Приклучокот Не возач програма или екстра напојување потребно.Не треба да инсталирате софтвер за да го поставите за возачот.Ултра тенок преносни големина е опремен со Тип-C USB 3.0 интерфејс со голема брзина,со што побрзо брзината на пренос на податоци и стабилни перформанси, Со овој Надворешни BD Blu Ray Диск можете да снимате Blu-Ray CD/DVD диск, музика, видео, инсталирање на софтвер или креирање на CD/DVD/BD backup диск.Поддршка на BD-ROM, BD-R, CD-ROM, CD-R, DVD-РЕД, DVD-R, ets.силна корекција на грешка способност, анти-шок и намалување на шумот технологија, ниска потрошувачка на енергија.Заслужуваат да имаат надворешни Blu Ray DVD плеер.Ултра-тенок преносни Blu Ray Надворешни Играч за Лаптоп, лесни, тоа е погодно да се користат и носат дома или кога патувате, кој само треба малку простор во вашата торба.тоа е со два кабли дека е изграден во Superdrive и ти никогаш не ќе мора да се грижите за изгубени кабли.Ku WFi Надворешни CD DVD, BD Blu Ray Диск Плеер Уреди.Квалитетот е загарантирана.Доживотно техничка поддршка.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил.Име : Вдишување надворешен USB ТИП-C Blu-ray Диск DVD Режач.Интерфејс тип : USB2.0 + ТИП-В. Според инсталација метод : не се вози тип (освен WINDOWS98 SE).Корекција на грешка функција : Да.Диск спецификации : 12 CM, 8 CM.Димензии : должина 15.2 CM / ширина 14.5 CM / висина 1.6 CM.Прочитајте брзина : максимална ЦД прочитајте брзина 24 X, максимална DVD прочитајте брзина 8 X.Горат брзина : максимална ЦД горење брзина 24 X, максимална DVD горење брзина 8 X.Поддршка оперативен систем : WIN98/ME/2000/XP, VISATA, WIN7, WIN8, MAC OS8.6 или погоре.Предмет : лаптоп, мобилен КОМПЈУТЕР и компатибилен КОМПЈУТЕР.Со овој blu ray DVD режач можете да гледате HD филмови, играте игри, да инсталирате софтвер, да слушате музика, да горат датотеки и филмови на Цд-а/Двд-а/Бдс.Ku WFi Blu-ray диск може да донесе повеќе удобност и задоволство на вашиот работи и живот.Висока брзина интерфејс компатибилен со Win XP/Win7/Win8/Win10, Mac OS систем.Тоа е најдобриот придружник за лаптопи / компјутери / Macbook кој без вграден оптички диск.

За производот

Купувачите избираат и