• Свеж
OttLite Креативни Кривини LED Маса Светилка | Табела Светилка, Задача Светилка | 4 Светлината Settings | Одлична за Дом, Канцеларија, ученичкиот дом, Шиење Табела

OttLite Креативни Кривини LED Маса Светилка | Табела Светилка, Задача Светилка | 4 Светлината Settings | Одлична

DEN 261.60

Од стока
Достапно.

ЧЕТИРИ НИВОА на ОСВЕТЛЕНОСТ : Со допир-чувствителни контроли вградени во основата, лесно можете да префрлате помеѓу четири различни нивоа на осветленост Ott Lite природна дневна светлина LED осветлување.Оваа светилка е одлично за читање на книги, занаети, загатки, и каква било друга употреба за кои се бара врвен осветлување.КОМПАКТЕН ДИЗАЈН : светлина, има простор за заштеда на дизајн за мали стапало на вашето биро и супер здрав флексибилни вратот, која се протега 20" дозволува него да се премести на саканата позиција.Оваа моќна ламба нуди целосно кориснички осветлување.РАЗНОВРСНА : искористете ја оваа светлина на вашиот десктоп, маса или ноќната.Ова е одличен подарок за колеџ студентите да се користи за да студираат во своите домови.Раката може да се прилагоди од 11.25" да 23.75" и има основа дијаметар на 5.25".ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ : Ott Lite Природна дневна светлина Led диоди се оценети да трае до 40,000 часа обезбедување на врвен светлината со намален отсјај и напрегање на очите.Овој елегантен работа светлина ќе се задржи на сјае за било која работа.ПРИРОДНА дневна светлина : Ott Lite е инженери и научници се фокусираа на донесувањето на моќта на природната дневна светлина во затворен простор.Ott Lite е уникатен летно осветлување покажува бои прецизно и во детали со неверојатна јасност и намален отсјај и напрегање на очите.На Ott Lite Креативни кривини LED маса светилка е светилка за сите ситуации.Лесно прилагодување на 4 светлината прилагодувања со допир-чувствителни контрола за да ги задоволат вашите потреби.Со флексибилен вратот кој се протега над 20", тоа лесно прилагодување на светлината над сите ваши проекти.На простор за заштеда на енергија дизајн е совршен за ученичките домови, домашни канцеларии, или вашиот омилен изработката област.Ott Lite ви овозможува да видите детали јасно и боите попрецизно, помагајќи ти да се направи она што ви се допаѓа, подолго.Креативните Кривини LED Маса Светилка е голем допир светилка за различни намени.Лесно прилагодување на 4 светлината прилагодувања со допир-чувствителни контрола за да ги задоволат вашите потреби.Со флексибилен вратот, која се протега 20", таа лесно се прилагодува светлината агол над сите ваши проекти.Разноврсна осветлување го прави совршен за изработката, читање и секојдневни задачи.

За производот

Купувачите избираат и