• Свеж
Led Маса Светилка, Eppiebasic 12W Архитект Биро Светилки за Домашната Канцеларија, Dimmable & 6 Боја Режими Екстра Светли Модерен Табела светилка со База, Авто Затемнување Надзе

Led Маса Светилка, Eppiebasic 12W Архитект Биро Светилки за Домашната Канцеларија, Dimmable & 6 Боја Режими

DEN 959.76

Од стока
Достапно.

Ова биро светлина може да даде повеќе удобна околина за вашите очи и го осветлуваат сè на вашето биро, идеален за студио, монитор, цртање, шиење, изработката, сликарство, читање.Иам bendable вратот, тоа ви овозможува да ја прилагодите оваа светилка се приспособат на вашите различни осветлување потреби.Мемориска функција ќе ја врати вашата последна амбиент.Eppie Basic LED Светилка го подобрува потопување и да се фокусира преку stepless затемнување.Канцеларија биро светилка поддржува набљудувачите големина и до 32-Инчен (Макс работна висина 20. ????【Stepless Затемнување & 6 Боја Режими】Кој лесен-за-за контрола на допир копчиња, тоа е лесно peasy да дим и да се приспособат боја температура од 3000 K да 6000 K, што го прави повеќе око-friendly опции. 1-Години на Гаранција : замена за било кој квалитет на прашања со 24/7 Услуги на Клиентите.Извор на светлина (РА>90) нуди целосно да се пренесуваат на трети лица осветлување и удобно светло, без треперење, дух-замрзнување. ????【Високо флексибилни Вратот и Здрав База】има rotatable и bendable долг врат кој ви овозможува да се сврти вниманието на вашата работа во совршен агол. ????【Не потчукнување, Око-се Грижи за Статистика Светилка】45° аглеста далеку Led диоди Дизајн го задржува светлината од внесување на вашето лице и очи.Чувствителни На Допир За Контрола. ????【Авто Затемнување на Владата& Мемориска Функција】Еден чекор за да го вклучите авто затемнување на владата, ако вие не сакате да ја прилагодите светлината и светлината боја, тоа ќе го детектира соба светло и да ги приспособи соодветно.Високо-ефикасни Led диоди обезбеди 12 W доволно светлина додека конзумирање 80% помалку енергија и ќе трае до 50.Оваа светла маса светилка доаѓа со компактен и метал здрав база на тоа што го прави лесно се вклопуваат во секој простор, па можете дури да го користите за вашите полици за книги или ноќни табела премногу.Тоа е, само долго светлината притиснете копче може да ви овозможува лесно да ги прилагодите јачината на светлината ниво помеѓу 10% и 100% .Покрај тоа, светилка ќе се детектира амбиентниот светлината и динамички да се прилагоди нивото на осветленост за удобно работата на животната средина во текот на целиот ден и ноќ, давајќи им на вашите очи најдобрата грижа.????【Ултра Светло & широк Осветлување】Со елегантни и минималистички дизајн, Eppiebasic за статистика табела светилка има 18-инчен широк LED глава за целосна биро за покривање рамномерно, и 700 LM енергија-заштеда на маса светилка материјали 80 W блескаво сијалица еквивалент светлина, просветувајќи целиот биро workbench рамномерно.Тоа може да ви помогне подобро да се види она што го работам во рака, намалување на око замор, исто така, да помогне во собата на правото расположение за добивање работа.Оваа маса светилка поддржува до 32 Инчи Монитор, својата макс работна висина е 20.

За производот

Купувачите избираат и