• Свеж
LED Маса Светилка со Стегач и Круг База,Око се Грижат Табела Светилка со Замав на Раката,3 Боја Режими 10 Светлината Нивоа,Мемориска Функција Ноќни Ламби,Биро Светлина

LED Маса Светилка со Стегач и Круг База,Око се Грижат Табела Светилка со Замав на Раката,3 Боја Режими 10 Светлината

DEN 839.76

Од стока
Достапно.

【База и Менгеме Дизајн】Ова ДОВЕДЕ табела светилка доаѓа со здрав база.Можете да ги користите база или инсталирате работ на масата.Тоа е мулти-функционална маса светилка.Пренослив дизајн кој е подеднакво дома затворен простор и надвор.Екстра широк метал менгеме доаѓа со силиконски влошки, поддржува до 2 инчи табела врвот.И покрај нивната ниска профил, овој ноќната ламба може да се создаде уникатен и удобно осветлување амбиент за вашата. 【3 Боја и 10 Светлината】 Dimmable LED маса светилка Долго рака светилка обезбедува Затемнување Дизајн (од 3000 K да 6000 K).Нејзината светлина е многу униформа, може да се спречи сина светлина оштетување на очите.Оваа светилка е погодна за сите возрасти, без разлика на деца или баби и дедовци, лесно се заштитат вашето семејство очи.Совршен за ноќни маси, клупи, облекување маси и така натаму. 【Мемориска Функција и Свитлива Светилка Рака】 LED табела светилка има мемориска функција, тоа ќе ја врати вашата последна поставување кога ќе ја користат следниот пат.Простор за Заштеда со разновиден три-оската дизајн,свитлива LED маса светилка со 180° флексибилни рака и 90° база оска се направи тоа практично да се земе.Обезбеди повеќе поголеми осветлување област.Ви овозможува да го поправи тоа во различни насоки.Лесно да се инсталира,совршен за деца, ученици и канцелариски службеници. 【80 LED Монистра& USB Напојува】 На ноќни LED светилка со 80 LED Светло Монистра ,20% потрошувачката на енергија како блескаво сијалица не и LED сијалица може да се користи за 50.000 часа.USB напојува е лесно да се вклопи во било на располагање на USB порта за Адаптер(5 V/2 A).CRI>90.Должина на кабелот за напојување е 100in. 【Она што ќе добиете】 1x замав рака виткање маса светилка (Материјал : Алуминиум Легура), 1x Метал Менгеме, 1x FCC Адаптер(5 V/2 A), 1x табела lampstand,1x Упатство.Ова ДОВЕДЕ табела светилка со менгеме нуди 3 режими на боја : топло светло(3000 K) ,топло бела светлина(4500 K) и кул светлина(6000 K).Секој осветлување на чекање е 10 светлината затемнување нивоа,Идеален за читање,проучување.И тоа е многу погодно и не заземаат многу простор.Можете да ги користите база или стегач и лесно да се стави на масата или да го инсталира светилка или било табела во рок од 2 инчи.Ротирање на прилагодливи биро светлина рака до 180° или зглобот на база од 90° за најдобар осветлување,кој ви овозможува да го прилагодите вашиот led светло со леснотија и да се насочи на светлина секаде каде што сакате.

За производот

Купувачите избираат и