• Свеж
LED Маса Светилка, Dimmable Око-Заштита на Читање Светилка, 2 во 1 Биро Светилка и се Стега Табела светилка, Мулти Агол на Ротација,3 Боја Температура Режими,9 Осветленост Н?

LED Маса Светилка, Dimmable Око-Заштита на Читање Светилка, 2 во 1 Биро Светилка и се Стега Табела светилка,

DEN 1353.36

Од стока
Достапно.

Издржливи и флексибилни : трајни целосна нова ABS тело и мулти-прилагодливи агол главата и раката.Повеќе бои, повеќе светлина : 3 режими на Боја и Stepless Затемнување може да ги задоволи вашите потреби за избор на светлината како што се читање, во кои работат и имаат relaxations.Нежно на очите и Ефикасна : обезбеди треперење бесплатно и помалку замор осветлување за читање, проучување и удобно осветлување за да се релаксираат; маса светилка, им помага да се намали на електрична енергија сметка и до 75%). 2 in1 мултифункционален И Интелигентни Мемориска функција : база и стеги се две стандардни конфигурации за да се осигура дека вие може да ги користите во повеќе средини.Исто така може да ви помогне да заштедите повеќе простор ако треба.Мемориска функција значи вие само треба да ја поставиш светлината/боја на чекање еднаш, и тоа автоматски ќе се врати на поставување кога е вклучена следниот пат.Посветла LED Светло : Осветлува површината до 1100 LUX од висина од 40 сантиметри, па можете да уживате во добра прочитаат или да се фокусира на вашите студии без squint очите.Боја : црна.Моќност : 10 W.Влезен напон : AC 100 V~240 V.Надвор напон : DC 12 V.Lumens : 1200 лукс.Боја рендерирање индекс(CRI) : 80%.Температура на бојата (УПТ) : 3000 K~6000 K.Должина на кабелот за напојување : 51.18 инчи (130cm).Сијаличката не се заменливи.Пакет содржина : .Светилка stand со светлина : 1pcs.Светилки база : 1pcs.Биро Менгеме : 1pcs.AC Адаптер : 1pcs.Корисници на прирачникот : 1pcs.

За производот

Купувачите избираат и