• Свеж
BringerPet Големи Птичји Кафез со Штанд, Кафез Папагал, Chinchillas и Други Мали Животни

BringerPet Големи Птичји Кафез со Штанд, Кафез Папагал, Chinchillas и Други Мали Животни

DEN 1106.40

Од стока
Достапно.

ПРИЈАТНА И УДОБНОСТ : Ова се многу големи и пространи birdcage ќе стане вистински дом за вашите птици.Кафезот е погоден за птици како што се lovebirds, расадници, папагали, budgerigars, cockatiels, и, исто така, го прави голем дом за шеќер едрилици, chinchillas, и други мали животни.ПРЕДНОСТИ : предноста на овој голем папагал кафез е голем внатрешен простор кој им овозможува на вашите птици да скокаат и да летаат.Таму е се повлече-излез лента што е лесно да се чистат и се мијат и се повлече-out решетки скара која го чува вашето домашно милениче хигиена и кафезот чист.БЕЗБЕДНОСТ И СИГУРНОСТ На : birdcage е направен на безбедно материјал и ќе служи за многу години.Овој голем папагал кафез, исто така, има една врата со здрав полумесечина-облик на заклучување кој ќе обезбеди дури и поголема заштита за вашите птици.БРЗА ИНСТАЛАЦИЈА : На папагал кафез е многу лесно да се движи благодарение на многу удобен тркала застане.Лесно можете да го поставете вашиот папагал кафез насекаде со едноставно да се движат наоколу.Ако е потребно, да застане може да биде одделен од кафезот.Исто така, можете да прикачите casters директно на дното на кафезот и лесно да се движите кафез дури и без да застане.СПЕЦИФИКАЦИИ И ГОЛЕМИНА на : 65.5 x 42.5 x 136.5 cm / 25.8 x 16.7 x 53.7 инчи (Dxšxv); Кафез големина : 61.5 x 42 x 76cm / 24.2 x 16.5 x 30ft (Dxšxv); Род проред : 1cm / 0.4 во.Пердувести животни треба пространа и удобна кафез во кој тие можат да скокаат и да летаат, да се чувствуваат добро.Физичката активност може да ја спречи на многу болести, се зајакне имунитетот и се нормализира метаболизмот.Овој голем, пространа и пријатна birdcage е совршен дом за вашиот пернат пријатели.На папагал кафез е лесно да се движите низ тркала.Исто така, на папагал кафез стојат, постои посебна полица за чување на храна и други додатоци.Тоа е многу удобен, бидејќи сè што ви треба секогаш ќе ви бидат при рака.Кафез може да биде украсена со дополнителни додатоци или птица играчки да се создаде пријатна и удобно гнездо за вашите птици.

За производот

Купувачите избираат и