• Свеж
Привремена Поправка на Заб за Полнење, Инстант Пополни Исчезнати И Скршените Заби,За Одредување на Пополнување Недостасува Скршен Заб И Лажни Заби Фасети Резерви(1

Привремена Поправка на Заб за Полнење, Инстант Пополни Исчезнати И Скршените Заби,За Одредување на Пополнување

DEN 194.16

Од стока
Достапно.

【БЕЗБЕДНО И DEGRADABLE】Доверлив материјал, безбедно и не-токсични, degradable, може да траат и по неколку месеци. 【АПЛИКАЦИЈА】Обично се користи во областа на хируршка нега, привремено пополнување исчезнати и скршен заб. 【ЕДНОСТАВНА】Не послужавник или alginate впечатоци потребни, едноставен и лесен за ракување. 【БЕЗОПАСНИ】Нема специјални алати или опрема кои се потребни, без штета за својата други заби. 【ТИП】Постојат 3 различни видови на нето содржина достапна, можете да изберете од вашите потреби.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Привремена Поправка на Заб за Полнење Изборен Тип : 10 ML, 20 ML, 50МЛ 10ml (може да се поправи за 10 заби), 20ml (може да се поправи за 20 заби) Одржување Време : Околу неколку месеци време, на производот себе не носат-отпорни, и топлина-отпорни, па секојдневниот живот употреба не треба да се користи за долго време Белешки : 1. Тоа е на ист принцип како на фиксна протеза направени од страна на стоматолог.Само кога постои завиткување околу протеза може да се користи 2. Ново направени заби се релативно бела.Ако постои боја разликата меѓу нив и околните заби, тие може да бидат обоени со натопување во чај вода Пакет Листа : 1 x Шише на Заби Комплет за Поправка.

За производот

Купувачите избираат и