• Свеж
Привремена Поправка на Заб Монистра За Недостасува Заб Пополнување Материјал се Со Скршени Заби, Мултифункционален Привремена Поправка на Заб Поставите Пластичн?

Привремена Поправка на Заб Монистра За Недостасува Заб Пополнување Материјал се Со Скршени Заби, Мултифункционален

DEN 335.76

Од стока
Достапно.

Овој производ е безбеден : не-токсични и безопасно.Ве молиме не двоумете се да ги користат тоа.Нема специјални е потребен третман доколку ненамерно проголта Овој производ е degradable.Анализираните производи може да се метаболизира од телото.Не послужавник или alginate впечатоци се бара : нема специјални алати или опрема кои се потребни, повеќето клиенти се лесни за употреба и може да се создаде нов заб во минути, доверлив материјал, безбедно и не-токсични, degradable, може да траат и по неколку месеци.Бидете сигурни : протеза за заби може да ви помогне да се прикријат на исчезнатите заби.Тие може да насмевка со доверба и се лесни за чистење.Само користење на четка за чистење на протезата заби.Користете тоа : кога постојат вистински заби.Користење на правото температура, така што ќе може лесно да обликот на забите.Кога температурата е висока, материјалот е премногу мек, премногу тенка и не е лесно да се обликуваат.Ако температурата е премногу ниска, материјалот е премногу здрвени; ве Молиме да се обидете.Практична примена : Козметички заб покривки може да бидат прикачени директно на забите.Тие се лесни за употреба.Тие може автоматски да се распушти, кога тие ја погоди топла вода, што е погодно за следната употреба.Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од Типот : Привремена Поправка на Заб за Полнење Материјал : Специјален храна одделение пластични Изборен тип : 10 g, 20 g, 50 г, 100 g Одржување време : во врска неколку месеци, самиот производ не е носат-отпорни, и топлина-отпорни, па секојдневна употреба не се погодни за долготрајна употреба.Answer : ___________________________ Note : 1 g на производот содржи околу еден заб Пакет Листа : 1 x торба на забот поправка мушка Забелешка : 1. Исто како протеза утврден од страна на стоматолог, на протеза треба да бидат завиткани околу тоа. 2. Забите кои имаат само направени се релативно бела.Ако постои боја разликата помеѓу забите и околните заби, можете да дамка им ги впива во чај. 3. Користете ако имате вистински заби.Температурата треба да се контролира, така што можете лесно да се направи форма сакате.Температурата е висока, материјалот е премногу мек, премногу тенка и не е лесно да се обликуваат.Температурата е премногу ниско, материјалот е премногу здрвени; ве Молиме обидете се неколку пати.

За производот

Купувачите избираат и