• Свеж
RiceSelect Органски Arborio Ориз, Рижото Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, 32 оз (Пакување од 4 Тегли) (905615)

RiceSelect Органски Arborio Ориз, Рижото Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, 32 оз (Пакување од 4 Тегли) (905615)

DEN 880.80

Од стока
Достапно.

Ја ЗБОГАТИ ВАШАТА КУЈНА со Rice Select Органски Arborio Ориз и енергична излив на инспирација за да создаде совршен и незаборавен рецепти, како што се крем risottos, сезонски arancini мезе, или indulgent ориз puddings.ЗДРАВА И ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ : Нашата Органски Arborio Ориз е Не-ГМО Проектот Потврдена, Сертифицирани Органски од страна на USDA, Заверена од пченица-Бесплатно, и Заверена Кошер од страна на Ѕвезда К, што го прави одличен прилог на вашето провизии, без разлика на вашиот диетални рестрикции.Совршен за дома готвачи, вегани и вегетаријанци слично!.ДЕЛИКАТНА ВКУС ги ИСПОЛНУВА MOUTHWATERING ТЕКСТУРА : Оваа храбра, среден-жито ориз е богата со скроб, давајќи му го неговото потпишување крем, свиленкаста текстура и al dente (гумени посипете со шеќер за да грб.Во сад, whisk заедно јајца, шеќер, рум, кора од лимон, ванила, и малку сол додека се комбинираат; додадете загреани млеко, половина & половина и варен ориз.Истурете пудинг, подготвени во тавата.На ориз треба да се решат рамномерно по должината на дното.Се пече на 350° F за околу 50 до 60 минути, или додека врвот е златниот браун и фирма.Отстрани ги од рерната и нека се олади во тавата.Се служи ладно или на собна температура.

За производот

Купувачите избираат и