• Свеж
Acquerello Ориз, 2lb-3 Унца Калај

Acquerello Ориз, 2lb-3 Унца Калај

DEN 694.32

Од стока
Достапно.

Ценети Carnaroli ориз од Vercelli, во Piemonte.Најдобро за подготовка на ориз во рижото.Склопот од готвачи од целиот свет.Посебен "одмор време" по жетвата подобрува вкусот и конзистентност.Вакуум запечатени калај од 1 кг - 2 кг.Acquerello carnaroli ориз се одгледува со користење на crop rotation систем.

За производот

Купувачите избираат и