• Свеж
Smartbuy 100-диск 50gb 6X Blu-ray Bd-r Dl Двоен Слој Двоен Слој Логото Врвот Површината Празни Податоци Видео Снимање Медиуми Диск со Cakebox/Вретено Пакување

Smartbuy 100-диск 50gb 6X Blu-ray Bd-r Dl Двоен Слој Двоен Слој Логото Врвот Површината Празни Податоци Видео

DEN 3599.76

Од стока
Достапно.

ААА степен на квалитет.Голем капацитет!Снимање повеќе видео/аудио/фото/image/сите други податоци во висока дефиниција и со висока резолуција!.Дискот НЕ е Некој.Двојно-Layer Blu-ray диск може да се одржи 50 GB, која може да се користи за да снимите повеќе од 4 часа на HDTV.Blu-ray користите сино-виолетова ласерски да читаат и пишуваат на податоци.Споделување вашите омилени видеа & фотографии со семејствата и пријателите во 1080p HD или во најдобар квалитет, но само во релативно ниска цена на megabyte.Компатибилен со повеќето BD-R 4 X или 6 X писатели и горилници од Sony, Panasonic, Пионер, Philips, LG и многу повеќе.Бекап на вашите дигитални датотеки & податоци пред тие добија случајно избришани.Зачувување на важни фајлови со оваа пишува-еднаш диск.Долгорочно архивирање на податоци и складирање живот време.Гори време трае околу 15-25 минути, кога се користи со 6 X или повисоко способен BD-R писатели или горилници.Количина : 100 Компјутери Вкупно.Пакување : Cake Box/Вретено.Smartbuy Карактеристики : Blu-ray диск има и до 10 пати на капацитет за складирање на стандарден снимање на DVD диск, погоден за снимање и репродукција со висока дефиниција (HD) видео содржини.Висок Капацитет : 50 GB.Тешко Заштитен Слој На Кожата.Исклучително долго архивски живот.Одлична репродукција на перформансите.Висока дефиниција телевизиско снимање.Дигитално управување со средства и професионална складирање.Во согласност со Blu-ray Диск Формат на Снимање Верзија 1.3 за употреба со дискови или записи кои го поддржуваат 50 GB Blu-ray Диск.Мерки на претпазливост : 1. Избегнувајте отпечатоци од прсти, прашина и други soiling на диск.Дискот може да се чистат со мека, lint-слободен крпа.Не користете било растворувачи или заштитна течност. 2. Не удри во работ на дискот. 3. Заштита на диск од прекумерна топлина, влага и директна сончева светлина. 4. Ве молиме користете мека чувствува-совет пенкала за означување на диск.

За производот

Купувачите избираат и