• Свеж
Knendet Турција Baster Сет, Месо Baster Шприц Нерѓосувачки Челик со Силиконски Крушка, Отпорни на Топлина Месо Инјектор за Готвење СКАРА со Маринада Игли, Масло Четка, Четка ?

Knendet Турција Baster Сет, Месо Baster Шприц Нерѓосувачки Челик со Силиконски Крушка, Отпорни на Топлина Месо

DEN 156.24

Од стока
Достапно.

Силиконски главата ќе не фрли на наежвам, побезбедна и поздрава.Повеќе Готвење, Помалку За Чистење.Совршен подарок за вашата сопруга,мајки ден,housewarming присутни,Божиќ,денот на Благодарноста.Добиете се што треба да направите вкусни турција, печено или шунка со Knendet Нерѓосувачки Челик Турција Baster сет!.Ниту, пак, ќе мора да почека часа само за малку површината вкус.Зошто да не додадете нашиот турција baster сет за подарок кутија?Подарок кој ќе трае за цел живот за семејството или пријателите.Тајната на Уникатен Вкус : Некогаш сте загрижени дека готвење време е премногу долго за да се доведе до храна влага загуба, и нерамна боење на турција?Со користење на овој турција инјектор шприц, што може во голема мера да се намали готвење време и веднаш се подобри готвење.Вие не ќе мора да се грижите за пукање.Месо инјектор шприц, исто така, е безбеден за машина за миење садови.На сијалицата шприц лесно може да го апсорбира сосови од тавата.На basting четка ќе се шири бојата на мисирки кожата рамномерно и да се направи повеќе привлечна.Со практичен и функционален дизајн, Knendet Турција Baster ќе понуди подобро искуство за вас!. √Храна-одделение, безбедно, издржливи материјали.Овој сет содржи четка за чистење, лесно може да чистење на внатрешниот ѕид на цевката тело. √Лесно да се чисти.Можете да ги користите за било каква цел сакате.Едноставно завртка кон крајот на baster и инјектираат вашите омилени сосови или marinades за подлабоко вкус.Завртка на нерѓосувачки челик месо инјектор лесно pierces и продира месо, се инјектираат маринада длабоко во внатрешноста на печено, па секој залак е полн со вкус.Две маринада игли се погодни за различни marinades и методите на готвење.Knendet Турција Baster осигурува дека никогаш не треба да се спогоди за сува или со благи храна.Basting е единствена тајна да се создаде вкусен месо пука со вкус!.Карактеристики и Придобивки:.

За производот

Купувачите избираат и