• Свеж
1D 2D Десктоп бар-код Скенер,Omnidirectional Hands-Free USB Кабелска бар-код Читач на пораки со Прилагодливи Скенирање на Главата, Фаќање бар кодовите од Хартија и на Екранот, Автом

1D 2D Десктоп бар-код Скенер,Omnidirectional Hands-Free USB Кабелска бар-код Читач на пораки со Прилагодливи

DEN 1175.76

Од стока
Достапно.

【OBZ Десктоп бар-код Скенер】 во Споредба со рачни бар-код скенер, нашите handsfree бар-код скенер е повеќе слободни на вашите раце, без разлика дали тоа е благајната скенирање на стоки, или клиент скенирање дигитални бар-код од паметен телефон.Тоа може да придонесе за подобрување на работа ефикасност и заштеда на време.Исто така, тоа е толку лесен за користење, нема потреба од дополнителна обука неопходни за нови вработени. 【Одлична 1 D/2 D QR Декодирање Способност】Оваа Omnidirectional бар-код скенер поддржува екран скенирање, лесно да го зграби заеднички QR кодови, дури и нејасни, нецелосни бар кодови. ★1 D : Codabar, Code11,Code39,Code128/EAN128, EAN UCC Композитни, Преклопувачки 2 од 5, MSI Код,Планета, Plessey Код, Postnet, RSS, Стандард 2 од 5, Telepen, UPC/EAN,итн. ★2 D : PDF417, QR Код, Матрица 2 од 5, Mrico PDF417, Австралија Пост, Канада Пост, Јапонија Код, Макси Код, Codeblock, Ацтеките, холандски Пост, TLC39, Датум Матрица, итн. 【 Plug and Play 】 десктоп бар-код скенер е лесно да се постави, не треба да се инсталира било каков софтвер и драјвери.Тоа може лесно да работат со windows XP/7/8/10, Андроид, Linux.Тоа е добра корисна алатка за инвентар за управување и пос системот.Клиенти ќе преку проверка на линија со овој скенер брзо скенирање на двете 1 D и 2 D бар кодови.Аголот на бар-код скенер да може да се прилагоди според корисничките навики. 【Автоматско Слика уреди со покажувач на Скенирање】 Специјално опремени индукција активирањето, OBZ omnidirectional бар-код скенер поддршка авто-уреди со покажувач на скенирањето на бар-кодот признавање повеќе интелигентни.Кога ќе не користите 2 D бар-код скенер за некое време, тоа ќе биде во режим на спиење.Кога 2 D бар-код скенер во режим на спиење, откако бар-код блиску до прозорецот ќе биде автоматски да се скенираат.CMOS Слика Скенирање технологија, брза и точна скенирање. 【Широко се Користи Во Многу Индустрии】 Оваа десктоп USB бар-код скенер да може да се широко се користи во супермаркетите, погодност продавници, продавници, библиотеки, аптеки, угостителски услуги и други индустрии кои треба да се плати за скенирање.Поддршка на Повеќе Тастатура Јазици, како што се САД, велика БРИТАНИЈА, германски, француски, италијански, шпански, Јапонски, итн.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку и ние ќе бидеме среќни да ги реши за вас!.

За производот

Купувачите избираат и