• Свеж
Hurraw! Лубеницата Lip Balm, 2 Пакет: Органски, Заверена Вегетаријанци, Суровост и Глутен Слободни. Не-ГМО, Природни Состојки. Пчела, Шеј, Соја и Дланка Слободни. Произведено

Hurraw! Лубеницата Lip Balm, 2 Пакет: Органски, Заверена Вегетаријанци, Суровост и Глутен Слободни. Не-ГМО,

DEN 310.80

Од стока
Достапно.

ДВЕ 4.8 g/.17oz Овална Цевки на HURRAW!Лубеницата Lip Balm спакувани во бела HURRAW!брендирани перница кутија.Лето цело време.Лубеницата..толку свежи и природни.Мислам дека лубеницата jolly-rancher-esque со иста супер мазна формула.Betalains од цвекло фабрика една убава диња-blushed боја.Само јасен сјај е лево на усните.Направени со сертифицирани органски, вегетаријанска храна, и сурови состојки.Сертифициран 100% сите природно потекло, суровост и глутен слободни.Не-ГМО.Пчела, Шеј, Соја и Дланка Слободни.КРИТЕРИУМИ : Hurraw!Усна Balms се сите природни, вегетаријанска храна, суровини, направени со премиум фер трговија состојки, супер мазна, не draggy, не се лепливи, не слатка, не премногу сјајна, не премногу валкана.Никогаш не зрнеста.Траен и не се топат во задниот жан џеб!Направен во Монтана, САД.ДЕТАЛИ : Да се обезбеди интегритет на нашата усна balms, ние се развие и производство на свежо од поединечно фрлаат секоја balm во нашата USDA NOP (Националната Органска Програма) и Ecocert заверена објект.Нашите состојки се, исто така, јасно и правилно наведени на нашата balms.На растенијата врз основа, козметички и USDA храна одделение.Добиени од 100% природни извори и заверена Ecocert КОСМОСОТ и NOP органски согласност.ВКУСОВИ : Бадеми, Ahiflower Apple, Baobab Банана, Црна Цреша Затемнети, Chai Зачин, Чоколадо, Кокос, Кафе Грав, Ерл Греј, Грејпфрут, Зелен Чај, Лешник Затемнети, Kapha (грејпфрут ѓумбир еукалиптус), Лимон, тасев биле, Липа, Нане, Месечината, Портокал, Папаја Ананас, Pitta (кокос нане lemongrass), Малина Затемнети, Корен Пиво, Сонце, Unscented, Ванила Грав, Vata (бадемово cardamom роуз), Лубеница, Wintermint.Тоа не е за нас.Од 2010 година, што го направија нашите balms со едно нешто во предвид : ВИЕ.Hurraw!се стреми да создаде сигурен производ да се користи од страна на сите без оглед на начинот на живот.Ајде да се стави на концептот во пресрет на добивка, корисникот пред создателот, колективниот во пресрет на поединецот.

За производот

Купувачите избираат и