• Свеж
KOHLER К-97621-SHP 97621-SHP CHOREOGRAPH 7 Лебди Полица, Светла Полира Среброто

KOHLER К-97621-SHP 97621-SHP CHOREOGRAPH 7 Лебди Полица, Светла Полира Среброто

DEN 1964.64

Од стока
Достапно.

Работи најдобро со KOHLER Choreograph ѕид панели.Може да се инсталира во текот плочки и други ѕидни површини, внатре или надвор од туш простор.Вклучува trivet да се одржи бар на сапун.Дизајнирани за брз вода дренажа и лесен за чистење.Отстранлив за повеќе темелно чистење.На Choreograph колекција е полесно од кога и да се создаде туш простор кој ги задоволува вашите потреби, вашиот стил, и вашиот живот.Choreograph туш ѕидови и додатоци за да можете да го персонализирате вашиот туш со убава ѕид дизајни и thoughtfully наменета за складирање.Наменет за употреба со Choreograph туш ѕидови, ова прилагодлива полица може да се постави било каде во туш, ви дава слобода да се постави вашиот туш складирање на било кој начин што гледате се вклопуваат.Или планината надвор туш за дополнителна меморија.Заедничкиот систем помага да се задржи инсталација едноставен и брз.На ѕидовите може да се скрати на-сајт за сопствени парчиња и може да се инсталира во текот на плочка.И секој ѕид е произведен од иновативни Serica материјал.Овој заштитен композитниот материјал е наменет да биде издржлив со мат финиш, која одговара на било оркестарот.На зглобовите на Choreograph колекција остави минимална цвест за готовиот изглед кој крие силикони.Ова го прави лесно да се чисти и одржува туш ѕидови и со текот на времето.Додатоци се исто така дизајниран за лесно чистење; многу се прилагодливи, пренослив и машина за миење садови-безбедно.Без разлика дали имате стандард alcove туш или нешто повеќе обичај, на Choreograph колекција има одговор за вас.За alcove туш, може да се задржи тоа едноставно и изберете ѕид комплет.За повеќе прилагодено туш, погледнете за да се спарите целосна панели со акцент панели.

За производот

Купувачите избираат и