• Свеж
Lundberg Семејни Фарми - Органски Бела Arborio Ориз, Богат Вкус, Крем Текстура, Совршен за Рижото, Ориз Пудинг & Супи, најголемиот Дел од Ориз, USDA Сертифицирани Органски, Глут

Lundberg Семејни Фарми - Органски Бела Arborio Ориз, Богат Вкус, Крем Текстура, Совршен за Рижото, Ориз Пудинг

DEN 2735.76

Од стока
Достапно.

БОГАТА & КРЕМ : Arborio е традиционален италијански ориз се користи најчесто во јадења каде крем текстура е желба.Рижото е италијански техника за готвење Arborio.Оваа богата, крем средни зрна е разноврсна како тоа е вкусна!.СМИСЛЕНО НАПРАВЕНА : Рижото од нула во 30 минути?Лесно Вулгарен!Оваа ориз е совршен почеток за да традиционални италијански рижото, но не дозволувајте тоа да ја ограничат вашата креативност.Ова жито, исто така може да се користи во десерти како вкусен пудинг од ориз!.ДОБРА ОД ЖИТО ДО : Овој производ е Не-ГМО Проектот Потврдена, USDA Сертифицирани Органски, глутен-бесплатно, 100% интегрални житарки, вегетаријанци, & Кошер.Во Lundberg Семејни Фарми, ние се стремиме да се направи секој залак на нашите зрна како и здравиот начин како тие се вкусни.Ја НАПУШТИ ЗЕМЈАТА ПОДОБРО ОТКОЛКУ ШТО ја НАЈДОВ : Има повеќе храна отколку вкус.Нашиот фокус за органско, на не-ГМО & различни житарици помага да се создаде храна систем кој не ја трошиме нашата земја ресурси, & што ги става оброци на вашата маса од највисок квалитет.КУЛТИВИРАЊЕТО НА СЕМЕЈНАТА ТРАДИЦИЈА : За над четири генерации, Lundberg семејство има произведени од високо-квалитетни органски производи ориз.Нашата мисија е да ја почитуваат нашето семејство земјоделство наследство од страна на негување, чување, & иновациите за поздрав светот.Вкус Име : Органски Калифорнија Бела Arborio | Големина : 400 Унца (Пакување од 1) Рижото е италијански техника за готвење Arborio, но оваа богата, крем средни зрна е разновиден.Тоа, исто така, игра добро во толпата-пријатни puddings и мезе.

За производот

Купувачите избираат и