• Свеж
RiceSelect Arborio Ориз, Рижото Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, 32 оз (Пакување од 1 тегла)

RiceSelect Arborio Ориз, Рижото Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, 32 оз (Пакување од 1 тегла)

DEN 550.80

Од стока
Достапно.

Се готви за 2 до 3 минути или додека hummer се загрева преку.Основната состојка за изработка на нови вкусови и посетување старите класици, Arborio Ориз е совршен придружба на било истражување на вкус и готвачи во само 5-10 минути.За ваша погодност, Rice Select Arborio е спакуван во 32-унца тегла.Главно се користи во рижото и пудинг од ориз, Arborio ориз развива крем текстура околу малку гумени центар, прикажување на исклучителна способност да апсорбираат вкусови.Намалување на топлина додека едвај крчка во.Промешајте во сецкани hummer, крем, chives или магдонос.Намалување на топлината да среден-низок; готви за 25 минути.За ваша погодност, нашите Rice Select Arborio Ориз е Не-ГМО Проектот Потврдена, Заверена од пченица-Бесплатно, и спакувани во 32-мл 100% рециклираат, BPA-Free тегла.Се прелива во вино; готви, постојано мешајќи, додека поголемиот дел од течноста се апсорбира.Премиум Arborio Ориз Бренд за вкусна ориз рецепт создавањето.Сека hummer месо; издвои.Додадете супа, 1 чаша во време, мешајќи се додека сите на течни се апсорбира пред додавање на следниот прилог, додека ориз и пченка се тендер, околу 20 минути.Промешајте во пченка.Го отстраните од водата и нека се излади малку.Додадете 1 чаша супа; готви, често мешајќи додека не се апсорбира.Не-ГМО Проектот Потврдена, Заверена од пченица-Бесплатно, и Заверена Кошер од страна на Ѕвезда К Гумени и леплива конзистентност служел со свилен ориз текстура која готвачи во 5-10 минути.Се топи путер во голема високо-двострано skillet постави над средна топлина; готви праз, пршута и мајчина душица за 3 до 5 минути или додека праз се тендер.Повтори со уште една чаша супа.Во прилог на својот прекрасен изглед, Arborio ориз има малку гумени и леплива конзистентност дека развива крем текстура кога се готви.Квалитетот на ориз влијанија својата содржина на скроб и способност за да се постигне al dente јадро, интегрален фактор за остварување на незаборавно рижото.Вирус и враќање супа да saucepan; враќање да врие.Уживајте во сите наши конвенционални и органски производи ориз и се меша.Rice Select Arborio Ориз е совршен за создавање незаборавни рецепти, како што се indulgent рижото, сезонски arancini мезе, или богати пудинг од ориз.Промешајте во ориз, сол и црн пипер; готви за 2 до 3 минути или се додека не се добро обложена.Отстрани месо од школки; резерви школки.Главно се користи во рижото и пудинг од ориз, Arborio ориз развива крем текстура околу малку гумени центар, прикажување на исклучителна способност да апсорбираат вкусови.Poach hummer опашки за 6 до 8 минути или се додека не се само варен преку.Овој медиум жито ориз е поширок во големина и има карактеристична белата точка во центарот на жито.Служел во нашите исконски проѕирна тегла со различни црвена капа, нашите Arborio ориз е на повеќето остроумниот квалитет, нуди флексибилност за импресивна низа на креативните кулинарските напори.

За производот

Купувачите избираат и