• Свеж
RiceSelect Arborio Ориз, Рижото Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, 32 оз (Пакување од 1 тегла)

RiceSelect Arborio Ориз, Рижото Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, 32 оз (Пакување од 1 тегла)

DEN 770.40

Од стока
Достапно.

Rice Select Arborio Ориз е совршен за создавање незаборавни рецепти, како што се indulgent рижото, сезонски arancini мезе, или богати пудинг од ориз.Спакуван во 100% рециклираат, BPA-Free 32-унца Тегла.Не-ГМО Проектот Потврдена, Заверена од пченица-Бесплатно, и Заверена Кошер од страна на Ѕвезда К Гумени и леплива конзистентност служел со свилен ориз текстура која готвачи во 5-10 минути.Премиум Arborio Ориз Бренд за вкусна ориз рецепт создавањето.

За производот

Купувачите избираат и