• Свеж
Della Ориз Arborio Бел Ориз

Della Ориз Arborio Бел Ориз

DEN 1214.40

Од стока
Достапно.

СИТЕ ПРИРОДНИ – Della Arborio Ориз е 100% ЧИСТ, премиум и вкусни.Се одгледува во САД и се пакуваат со голема грижа и зачувување на вкусот и свежината.ЗДРАВ – Биде вашиот најдобар и да се чувствувате одлично - Della Arborio Ориз е ГМО Слободни, Глутен Слободни, ОУ Кошер, Слободни Масти И Холестерол Слободни.НЕВЕРОЈАТЕН ВКУС Балансирана, крем и деликатна со совршено цврста текстура – голем плус на секое јадење или сад.ГОТВАЧИ во 20 МИНУТИ, Брзо и лесно да се направи!Додадете Della Arborio Ориз до вашата викенд или weeknight оброци.Одличен прилог на било рецепт повикува на ориз. 100% Гаранција за квалитет – најдобар ориз на голема цена – "Додади во Кошничка" сега да уживаат во светот на вкусни можности.Della Arborio додава блага избалансиран вкус крем цврста текстура и деликатна арома да го подигнете било сад или чаша.Земја на потекло : USAGluten Слободни : Yes Size : 28 OZPack на : 6 Product Продажба на Единица : случај Della Arborio Ориз додава блага, избалансиран вкус, крем, цврста текстура & деликатна арома да го подигнете било сад или чаша.Многу разноврсна, кратки зрна бел ориз одлична за Рижото, десерти или било кратки зрна ориз рецепт.

За производот

Купувачите избираат и