• Свеж
Златен Бел Arborio Ориз - Секојдневно Дигестивниот Поддршка Додаток Глутен Слободни ГМО Слободни Вегетаријанска Природно Мирисна Вкусна Средни Зрна Ориз за Вегетари?

Златен Бел Arborio Ориз - Секојдневно Дигестивниот Поддршка Додаток Глутен Слободни ГМО Слободни Вегетаријанска

DEN 1996.80

Од стока
Достапно.

Во голем saucepan, топлина 3 чаши на пилешко супа и Намалување на топлина додека едвај крчка во.Соте кромид, црвена пиперка и лук за околу 3 минути или додека тендер.Додадете пет-зачин во прав, буковец, и Arborio ориз, готви сè околу 3-5 минути, а потоа додадете јаболков оцет или сок.Се готви додека течност е намалена.После тоа, додадете топла супа, ½ чаша во време додека мешајќи.Дозволувајте течноста да ги апсорбира пред додавање на повеќе купони.Се готви додека ориз станува нежна и крем за околу 20 минути.Додадете круша, 1/4 шолја сирење, и црн пипер, промешајте и варете додека се загрева преку.Ако сакате, посипете го преостанатото сирење.Прекине со топла, уживајте во вашите омилени рижото.

За производот

Купувачите избираат и