• Свеж
100 % Arborio Ориз Supremo Италијански 2.2 lb Пакување од 2

100 % Arborio Ориз Supremo Италијански 2.2 lb Пакување од 2

DEN 131.52

Од стока
Достапно.

Одлично за рижото и италијанската кујна.Средни зрна.Малку гумени конзистентност и крем текстура кога се готви. 2 Пакет.Спакувани без употреба на конзерванси или додатоци.Од ориз е главен на многу рецепти, ќе најдете многу начини да се spruce до традиционалните ориз, јадења и нови рецепти со овој 2 пакет понуда.Arborio ориз е medium жито ориз што е поширок во големина и има карактеристична белата точка во центарот на жито.Таа е именувана по градот Arborio во Po Долина на Италија, каде што се одгледува.Поради големата содржина на скроб на Arborio ориз, има малку гумени и леплива конзистентност и развива крем текстура кога се готви.Главно се користи во изработка на традиционални италијански рижото јадења, овој ориз има исклучителна способност да апсорбираат вкусови.Збогатете го вашето мени со рижото полнети пиперки за нов пресврт, или да понуди класичен печурки рижото.Користете уникатна конзистентност и крем текстура на Arborio ориз за супи или да камшик до серии на ориз пудинг.На кој начин се користи, овој 2 пакет понудата е голема за да имате секогаш при рака!.

За производот

Купувачите избираат и