• Свеж
Yupik Органски Arborio Ориз, 2.2 lb, Не-ГМО, Вегетаријанци, Глутен-Бесплатно

Yupik Органски Arborio Ориз, 2.2 lb, Не-ГМО, Вегетаријанци, Глутен-Бесплатно

DEN 215.76

Од стока
Достапно.

Една вкусна гарнир кои исто така може да се додаде во супи, чорби, јадења и салати.Натриум слободни.Не-гмо, sulfite-бесплатно, Вегетаријански, Вегетаријанци и сите природни.Заверена : органски и Кошер.Чувајте ги на ладно и суво.Алерген информации : tree_nuts.Yupik органски бела arborio ориз е краток-жито ориз кој е starchy еднаш готви.Arborio ориз е погодно ориз главен бидејќи тоа не се бара миење, како и други сорти на ориз.Срдечна и богати со протеини, Arborio ориз е идеален за создавање на вкусни рижото е, од страна на јадења, салати, и многу повеќе.

За производот

Купувачите избираат и