• Свеж
Органски Бела Arborio Ориз, 8 Унци - Не-ГМО, Кошер, Вегетаријанска храна, Суровини, Сушени, Масовно, Совршен за Рижото, италијански Стил

Органски Бела Arborio Ориз, 8 Унци - Не-ГМО, Кошер, Вегетаријанска храна, Суровини, Сушени, Масовно, Совршен

DEN 167.76

Од стока
Достапно.

Слободни Масти, Заситени Масти Слободни, Холестерол Слободни, Натриум Слободни, Шеќер Слободни.USDA Органски, Глутен слободни, Не-ГМО, вегетаријанци и кошер производ.Тоа е добро прилагодени за ориз рецепти кои создаде крем, гумени текстура.Егзотични избор кога меки, посува текстура и егзотични арома е желба.

За производот

Купувачите избираат и