• Свеж
Arborio Ориз 2.2 lbs Направени во Италија Ellebi

Arborio Ориз 2.2 lbs Направени во Италија Ellebi

DEN 276.00

Од стока
Достапно.

1 кг.Ellebi Arborio Ориз е одлична за risottos, но може да се користи за ориз, салати и многу други јадења.Arborio ориз е италијански кратко-жито ориз и е именувана по градот Arborio, во Po Долина, која се наоѓа во регионот Lombardy во северниот дел на Италија.

За производот

Купувачите избираат и