• Свеж
Colavita Superfine Carnaroli Ориз, 1 Фунта

Colavita Superfine Carnaroli Ориз, 1 Фунта

DEN 302.40

Од стока
Достапно.

големи и долги зрна со мала централна бела јадро.Совршен за timbale, рижото, и салати.Производ на Италија.Вакумирани За Свежина.Се готви време : 15-17 минути.Colavita Superfine италијански Carnaroli Ориз, 1 Lb Кутија.Производ на Италија.Совршен за рижото, timbale, и arancini.Средни зрна ориз.Се готви време : 20 мин.Carnaroli ориз е високиот квалитет на superfine ориз.Исклучителни компактност на неговите големи и долги зрна со мала централна бела core (познат како "перла") во комбинација со одлична рамнотежа помеѓу течни обврзувачки и ниска скроб ослободување, го прават тоа за "цар на италијанскиот ориз." Оваа сорта е совршен за секоја рижото рецепт и тоа, исто така, е индициран за timbales и ориз, салати.

За производот

Купувачите избираат и