• Свеж
Браун Arborio Ориз со Manitou трговското Друштво , 18-Унца, 6 Pack Ракав

Браун Arborio Ориз со Manitou трговското Друштво , 18-Унца, 6 Pack Ракав

DEN 1622.40

Од стока
Достапно.

Не се ГМО.Употреба во кој било рецепт кои повикуваат на кафеав ориз.Налудничав вкус надополнува грав, зеленчук и преливи.Долниот скроб, повисока хранлива содржина од традиционалните бели Arborio Ориз.Предаден од BRC (оценет) објект.Браун Arborio Ориз е краток, дебели жито, што е slighty гумени, налудничав и поголеми хранливи материи од белиот ориз.

За производот

Купувачите избираат и